Liga I: Astra Giurgiu - Steaua Bucuresti 2-0 / Arbitrii au anulat 3 goluri valabile marcate de Steaua

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 13 august 2015, 0:13 Sport | Fotbal

Steaua Bucuresti a fost invinsa, miercuri, in deplasare, cu scorul de 2-0 (0-0), de formatia Astra Giurgiu, intr-un meci din etapa a VI-a, acesta fiind primul esec al "ros-albastrilor" in actualul sezon al Ligii I, anunta Mediafax.  

Golurile invingatorilor au fost marcate de Alibec '51 si Budescu '61 din penalti. 

1-0: Budescu a centrat din partea stanga, Oros a recentrat cu capul si Alibec a inscris cu un sut din prima de la 6 metri.  

2-0: Budescu a transformat penaltiul acordat de arbitrul Sebastian Coltescu pentru faultul in careu comis de Filip asupra lui Junior Morais.  

Astra Giurgiu: Lung jr. - Queiros, Gaman, Oros, Junior Morais - Enache (Al. Stan '87), Teixeira (Dandea '54), Boldrin, William - Budescu, Alibec (Lovin '68). Antrenor: Marius Sumudica.  

Steaua Bucuresti: Cojocaru - Papp, Varela, Tosca, Guilherme (Iancu '65) - Filip (Enceanu '82), Tahar (Tudorie '56) - Ad. Popa, Hamroun, Chipciu - Tade. Antrenor: Mirel Radoi. 

Cartonase galbene: Alibec '43, Dandea '68, Budescu '70, Enache '79, Lovin '84, Lung jr. '86 / Tahar '18, Guilherme '42, Varela '61.  

Arbitri: Sebastian Coltescu (central) - Mircea Grigoriu, Sebastian Stoianov (asistenti) - Lucian Rusandu (rezerva). 

Observatori: Augustus Constantin, Marian Bucurescu. 

Arbitrul Sebastian Coltescu a anulat trei goluri marcate de Steaua, doua in prima repriza si unul in partea secunda. La primul gol reusit de Papp, centralul a dictat fault in atac la fundasul stelist asupra lui Junior Morais, la reusita lui Popa a dictat pozitie de ofsaid la Hamroun, iar la golul inscris de Tade a fluierat din nou ofsaid.




















12615 vizualizari

  • +7 (21 voturi)    
    Ne uitam degeaba la TV (Joi, 13 august 2015, 0:56)

    Idsoc [anonim]

    Pana n-o sa ramana TV-urile doar cu audienta formata din Coltescu si 3 tovarasi de sprit ne uitam degeaba. Daca la Liga I intre 2 echjpe de Europa League se intampla asta, ce sens mai are divizia B sau C!? Si mai avem pretentie la nationala...Vai de mamaliga noastra.
  • +6 (22 voturi)    
    Valabile,doar în mintea lui Becali (Joi, 13 august 2015, 5:34)

    verid [utilizator]

    Propun ca FCSB să fie arbitrata doar de Tudor și astfel nu vor mai fi probleme. FRF ar trebui să ceara la UEFA o derogare care sa-i permită lui Tudor să arbitreze toate meciurile FCSB,inclusiv cele din cupele europene.
  • +4 (10 voturi)    
    JIJI (Joi, 13 august 2015, 6:54)

    nick24 [utilizator]

    Dacă dădea 3 milioane, acum avea 10 în plus și câștiga ușor și meciul cu Astra ( de da ei lua jucătorii cei mai buni)
  • +6 (10 voturi)    
    Budescu (Joi, 13 august 2015, 6:59)

    nick24 [utilizator]

    Budescu și Ali Bec sunt de națională?
  • +3 (5 voturi)    
    arbitru? (Joi, 13 august 2015, 8:10)

    al [anonim]

    nu am vazut acest meci dar imi amintesc cum acest asa zis arbitru a trantit un meci petrolul-cfr cluj disputat anul trecut; vrea sa iasa in evidenta numai el si cred ca are echipe pe care nu le inghite sau altele pe care le sustine cu orice chip
  • +9 (9 voturi)    
    lehamite (Joi, 13 august 2015, 8:44)

    kpriciu [anonim]

    Fotbalul romanesc precum politica.
  • 0 (14 voturi)    
    Goluri refuzate (Joi, 13 august 2015, 8:46)

    Captain Obvious [utilizator]

    Astia care au numarat golurile refuzate ar trebui sa numere in cate meciuri a fost favorizata echipa asta de arbitrii si cate campioanate din salba lor au fost castigate in afara jocului. Se ajunge cum zicea Sumudica la un echilibru. Oricum sunt convins ca in urmatoarele meciuri ceilalti arbitrii nu o sa ramana datori si o sa dea in compensatie.
    • -2 (10 voturi)    
      furt (Joi, 13 august 2015, 9:15)

      greseli arbitraj [anonim] i-a raspuns lui Captain Obvious

      pai e foarte simplu in campionatul asta raportul meciurilor cu greseli in favoarea/ defavoarea Stelei este 1-3.
      A fost favorizata de Tudor in meciul de la Botosani (2 penalty-uri refuzate botosanenilor), si defavorizata in meciurile cu Dinamo si CFR (cate un penalty refuzat) si apoi si jaful de aseara (aici nu mai e vorba ca a fost defavorizata, asa ceva e de-a dreptul incredibil un arbitraj cu adevarat intr-o singura directie).
  • +5 (13 voturi)    
    valabile ? (Joi, 13 august 2015, 8:57)

    tecumseh [utilizator]

    credeam ca faceti jurnalism, de fapt sunteti niste suporteri suparati.
  • +4 (12 voturi)    
    OH. (Joi, 13 august 2015, 9:04)

    letsoc [anonim]

    Milioane de suporteri smecheri precum idolul lor , hotul de Becali . De haram sa ne fie . Cu stima , NC .
  • +8 (14 voturi)    
    3 goluri discutabile dar nu valabile (Joi, 13 august 2015, 9:31)

    fc [anonim]

    Eu n-am vazut 3 goluri valabile la Steaua. Primul gol anulat, dat cu capul, jucatorul stelei a sarit cu genunchii in spatele aparatorului de la Astra. La golurile 2 si 3, mingea se indrepta catre un jucator in ofsaid in momentul centrarii, care desi a lasat mingea sa treaca, au incurcat alti aparatori, deci participand la faza indirect.
    • 0 (4 voturi)    
      astra-steaua (Joi, 13 august 2015, 14:39)

      k7 [utilizator] i-a raspuns lui fc

      .....sa inteleg(in viziunea ta si a arbitrului) ca un jucator dupa ce da gol se loveste de bara ....se anuleaza golul pe motiv de "fault"?.....la bara?
  • +8 (10 voturi)    
    Se mai uita cineva la meciurile din Liga I? (Joi, 13 august 2015, 10:07)

    juninho pernambucano [anonim]

    Pe bune, dupa ce, cu numai o zi in urma, te-ai uitat la Barcelona-Sevilla, mai are cineva rabdare sa se uite la un prapadit de meci din campionatul intern?
    • 0 (0 voturi)    
      Da (Joi, 13 august 2015, 15:23)

      MM [anonim] i-a raspuns lui juninho pernambucano