Dinamo Bucuresti a invins-o pe ACS Poli Timisoara cu scorul de 2-1 (2-1), pe teren propriu, luni, in ultimul meci din etapa a 4-a a Ligii I de fotbal, potrivit Agerpres. Dinamo urca pe locul trei in clasament, la egalitate de puncte cu Tg Mures si FC Steaua Bucuresti, si asteapta derby-ul de duminica contra stelistilor.

Bucurestenii au obtinut o victorie dificila in fata nou-promovatei. Dinamo a deschis rapid scorul, prin Cosmin Matei, in minutul 5, din penalty. Avantajul gazdelor a durat doar trei minute, Robert Elek restabilind egalitatea. Scorul final a fost stabilit cu un minut inainte de pauza, prin Gnohere, ce a profitat de o iesire gresita a portarului oaspetilor.

Gratie acestei victorii, Dinamo are 8 puncte si se afla in clasament pe locul 3, fiind devansata la golaveraj de primele doua clasate, ASA Tg. Mures si Steaua Bucuresti.

ACS Poli Timisoara, cu 3 puncte, se afla pe locul 8-9, cu acelasi golaveraj, 2-4, ca FC Voluntari.

Dinamo Bucuresti - ACS Poli Timisoara 2-1 (2-1), stadion "Dinamo" - Bucuresti

Au marcat: Cosmin Matei (5 - penalty), Harlem Gnohere (44), respectiv Robert Elek (8)

Arbitru: Marius Avram (Bucuresti); arbitri asistenti: Octavian Sovre (Oradea), Mircea Mihail Grigoriu (Bucuresti); arbitru de rezerva: Iulian Calin (Stefanesti)

Observatori: Cristian Nica (Ploiesti) - CCA; Viorel Anghelinei (Galati) - LPF