Concordia Chiajna a terminat la egalitate cu Petrolul Ploiesti, 2-2 (1-1), vineri seara, pe teren propriu, intr-o partida din etapa a patra a Ligii I de fotbal, noteaza Agerpres.

Oaspetii au deschis scorul prin tunisianul Sofien Moussa (36), la primul sau gol in Liga I. Petrolul a ramas in zece oameni, dupa ce fundasul francez Faugh-Porret a fost eliminat pentru hent in propriul careu, dar penalty-ul executat de Florin Purece a fost aparat de Pecanha (41).

Concordia a egalat in finalul primei reprize, gratie autogolului lui Alexandru Benga (45), iar in debutul reprizei secunde a preluat conducerea gratie unui gol senzational marcat de Tiberiu Serediuc (47).

Petrolul a reusit sa smulga un punct desi a jucat mai bine de o reprize in inferioritate, in urma golului marcat de Laurentiu Marinescu (77).

Niciuna dintre formatii nu a castigat in acest debut de campionat.

CS Concordia Chiajna - FC Petrolul Ploiesti 2-2 (1-1), stadion "Concordia" - Chiajna

Au marcat: Alexandru Benga (45, autogol), Tiberiu Serediuc (47), respectiv Sofien Moussa (36), Laurentiu Marinescu (77).

Cartonas rosu: Jeremy Faugh-Porret (Petrolul, 40).

Florin Purece (Concordia) a ratat un penalty in minutul 41 (a aparat Pecanha).