Formatia CFR Cluj a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa FC Voluntari, in primul meci al etapei a patra a Ligii I, noteaza Mediafax. Petrucci a deschis scorul cu o lovitura cu capul din sapte metri in minutul 41, iar Paun a stabilit, in minutul 56, scorul final dintr-un penalti acordat pentru un fault in careu comis de Zaharia.

CFR Cluj: Minca - Coelho, Larie, Tinc, Camora - Petrucci, Muresan, Lopes (Jakolis '74), Rosu (Voiculet '59) - Paun (Bruno '85), Beleck. Antrenor: Francisc Dican.

FC Voluntari: Balauru - Zaharia, C. Achim, Novakovici, Pirvulescu - Novac (G. Deac '74), Maftei, Grigore (Todoran '57) - Hamed Kone, Ad. Balan (Matei '62), Calintaru. Antrenor: Bogdan Arges Vintila.

Cartonase galbene: Dani '14, Jakolis '83 / Grigore '54, Zaharia '55, G. Deac '89