Programul calificarilor pentru CM 2018: Romania joaca primul meci pe 4 septembrie 2016, acasa, cu Muntenegru

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 26 iulie 2015, 15:36 Sport | Fotbal

Echipa nationala a Romaniei
Foto: frf.ro
Romania va debuta in grupa E a calificarilor pentru Campionatul Mondial 2018 pe teren propriu, contra Muntenegrului, si va incheia preliminariile in deplasare, cu Danemarca, informeaza Federatia Romana de Fotbal.

La tragerea la sorti a preliminariilor Campionatului Mondial 2018 din Rusia, "tricolorii", care au fost capi de serie, au picat in grupa E, alaturi de Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia si Kazahstan.
 
Programul jocurilor din calificarile CM anuntat de UEFA pentru grupa Romaniei:
 
4 septembrie 2016: Danemarca - Armenia, Kazahstan - Polonia (ora 19:00), Romania - Muntenegru (ora 21:45)
 
8 octombrie 2016: Armenia - Romania, Muntenegru - Kazahstan (ora 19:00), Polonia - Danemarca (ora 21:45)
 
11 octombrie 2016: Kazahstan - Romania (ora 19:00), Danemarca - Muntenegru, Polonia - Armenia (ora 21:45)
 
11 noiembrie 2016: Armenia - Muntenegru (ora 19:00), Danemarca - Kazahstan, Romania - Polonia (ora 21:45)
 
26 martie 2017: Armenia - Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru - Polonia, Romania - Danemarca (ora 21:45)
 
10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Armenia, Polonia - Romania (ora 21:45)
 
1 septembrie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Danemarca - Polonia, Romania - Armenia (ora 21:45)
 
4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - Romania, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)
 
5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, Romania - Kazahstan (ora 21:45)
 
8 octombrie 2017: Danemarca - Romania, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00)
 
Grupele de calificare la Campionatul Mondial:
 
Grupa A: Olanda, Franta, Suedia, Bulgaria, Belarus, Luxemburg
 
Grupa B: Portugalia, Elvetia, Ungaria, Feroe, Letonia, Andorra
 
Grupa C: Germania, Cehia, Irlanda de Nord, Norvegia, Azerbaijan, San Marino
 
Grupa D: Tara Galilor, Austria, Serbia, Irlanda, Moldova, Georgia
 
Grupa E: ROMANIA, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan
 
Grupa F: Anglia, Slovacia, Scotia, Slovenia, Lituania, Malta
 
Grupa G: Spania, Italia, Albania, Israel, Macedonia, Liechtenstein
 
Grupa H: Belgia, Bosnia-Hertegovina, Grecia, Estonia, Cipru
 
Grupa I: Croatia, Islanda, Ucraina, Turcia, Finlanda
 
Echipele de pe locurile 1 se vor califica direct la Campionatul Mondial, in timp ce 8 din selectionatele de pe locurile secunde vor disputa un baraj in dubla mansa.

 























5331 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    ultimul meci (Duminică, 26 iulie 2015, 15:56)

    cip [anonim]

    Am mai vazut filmul asta ..
    • +1 (1 vot)    
      lol (Duminică, 26 iulie 2015, 20:45)

      Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui cip

      stai linistit bre
      daca avem inca sanse la momentul ala suntem tari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Duminică