Formaţia Steaua a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 5-4, de echipa SK Austria Klagenfurt, din liga a doua austriacă, în primul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Austria, informează campioana României pe contul de Facebook, conform Mediafax..

Golurile Stelei au fost marcate de Ţucudean '47, '62, Tudorie '80 şi Râpă '83.

Mirel Rădoi a trimis în teren, în prima repriză, următorii jucători: Niţă - Papp, Varela, Toşca, Târnovan (Târnovan '30) - Sulley, Tănase - Popa (Chipciu '40), Stanciu, Enceanu - Iancu (Ţucudean '40).

În repriza secundă, pentru Steaua au evoluat: Cojocaru - Râpă, Luchin, Tamaş, Guilherme - Breeveld, Neagu - Grădinaru (Mihalcea '75), Tudorie, Chipciu - Ţucudean.

Următorul meci al Stelei va avea loc la vineri, cu Legia Varşovia (vicecampioana Poloniei).

Formaţia Dinamo a învins, miercuri, cu scorul de 3-1, echipa elveţiană FC Chiasso, în al treilea meci al stagiului de pregătire din Italia, informează site-ul oficial al clubului dinamovist.

Golurile dinamoviştilor au fost marcate de Ionuţ Şerban (10), Dorin Rotariu (24) şi Cosmin Matei (44). Marius Alexe a ratat un penalti în minutul 20 al meciului.

Antrenorul Mircea Rednic a trimis în teren următorii jucători: I. Popescu - Feussi, A. Marc, M. Popescu, Fai, I. Şerban, Gavrilă, C. Matei, S. Filip, D. Rotariu, M. Alexe. Au mai jucat: Muţiu - Corbu, Van Haaren, Moldoveanu, Nedelcearu, Himcinschi, P. Petre, Tîrcoveanu.

Următorele meciuri amical al echipei Dinamo vor avea loc sâmbătă, cu FC Lugano şi FC Chiasso, ambele partide urmând să fie jucate 45 de minute.