​VIDEO Germania - SUA 1-2/ Campioana mondiala, invinsa de echipa lui Jurgen Klinsmann

Joi, 11 iunie 2015, 10:37 Sport | Fotbal

SUA, victorie mare in Germania
​Germania a pierdut surprinzator partida amicala disputata la Koln impotriva nationalei SUA, campioana mondiala fiind invinsa cu 2-1. Desi a condus cu 1-0, echipa lui Joachim Low a primit lovitura decisiva in minutul 87.

Partida de la Koln s-a disputat in fata a 40.000 de spectatori. Mario Gotze a deschis scorul in minutul 12, dar Mix Diskerud (41') si Bobby Wood (87') au intors soarta partidei.

Vezi aici rezumatul partidei Germania vs SUA:

2743 vizualizari

• +5 (5 voturi)
    amical... (Joi, 11 iunie 2015, 10:44)

liviu_ [utilizator]

mai stiu eu o nationala care a facut 5-1 si 1-1 cu germania acasa si in deplasare si .... germania finala-semifinala-semifinala-titlu si noi acasa-grupe-acasa-acasa sau ceva de genu...
    • +4 (4 voturi)
      Amical, dar... (Joi, 11 iunie 2015, 11:05)

sile [anonim] i-a raspuns lui liviu_

Cred ca e prima victorie a americanilor in fata nemtilor (cel putin in istoria recenta). Cum-necum, americanii cresc - au prins pana acum de doua ori sferturile cupei mondiale.
      Da dar... (Sâmbătă, 13 iunie 2015, 20:25)

sergiu [anonim] i-a raspuns lui liviu_

.... nu uita ca de cand au organizat americanii Campionatul de Fotbal in '94 se califica la fiecare campionat mondial
    a, era amical (Joi, 11 iunie 2015, 10:46)