Atacantul Ciprian Marica a marcat pentru prima oara in Liga Germaniei, pentru VfB Stuttgart, de la sosirea in Bundesliga, in vara. Romanul a intrat pe stadionul Commertzbank din Frankfurt in minutul 41 al partidei dintre Eintracht si Stuttgart, cand scorul era 1-0 pentru gazde.

Campioana Germaniei a egalat inainte de pauza prin Hilbert, iar la trei minute dupa reluare Marica si-a adus formatia in avantaj. Celelalte goluri ale svabilor a fost reusite de Thomas Hitzlsperger (57) si Cacau (90+2).

Este al doilea gol pentru Marica in trei zile, dupa ce marcase si pentru echipa nationala, miercuri, impotriva Albaniei, cand a transformat o lovitura de la 11 metri.

Rezultate Bundesliga - etapa a 14-a

Vineri

Karlsruhe - Hertha Berlin 2-1 (Hajnal 56, Freis 66 / Pantelic 35)

Sambata

Bayer Leverkusen - MSV Duisburg 4-1 (Barbarez 47, Rolfes 66, Freier 74-pen, Gekas 80 / Mokhtari 10)

Iulian Filipescu a fost integralist la MSV Duisburg, in timp ce Mihai Tararache nu a fost inclus in lot.

Bayern Munchen - Wolfsburg 2-1 (Klose 35, Ribery 50 / Dejagah 71)

La oaspeti, Sergiu Radu a intrat in joc in minutul 76, iar Vlad Munteanu a ramas pe banca de rezerve tot meciul.

Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart 1-4 (Kohler 41 / Hilbert 45, Marica 48, Hitzlsperger 58, Cacau 90+2)

Energie Cottbus - Werder Bremen 0-2 (Diego 64-pen, Mosquera 83)

VfL Bochum - Arminia Bielefeld 3-0 (Mieciel 12, 15, Dabrowski 55)

Hanovra 96 - Schalke 04 2-3 (Huszti 17-pen, 53 / Kuranyi 41, 50, Halil Altintop 61)