VIDEO Liga 1: ASA Targu Mures revine pe prima pozitie  - Voiculet, gol de generic

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 mai 2015, 22:51 Sport | Fotbal

ASA Targu-Mures
ASA Targu-Mures a revenit pe prima pozitie din Liga 1, dupa ce a castigat la limita, scor 1-0, partida cu Petrolul (etapa XXXII). Unicul gol al disputei i-a apartinut lui Voiculet, in minutul 86. Echipa lui Liviu Ciobotariu pierduse temporar locul intai dupa victoria Stelei: 3-2, pe terenul celor de la FC Brasov.

Click aici pentru rezultate si clasament.

S-au disputat sambata:

CSMS Iasi - CFR Cluj 0-3
(Tade '31, Jakolis 54', Tade '81)

FC Brasov - Steaua 2-3
(Tosca '9, Tira '29 - Tanase '16, Rusescu '69, Rusescu '77)

ASA Targu-Mures - Petrolul 1-0
(Voiculet '86)

Cu doua etape inainte de finalul sezonului, ASA Targu-Mures are un avantaj de un punct fata de Steaua: 68 de puncte, respectiv 67.

Cu cine mai au de disputat cele doua:

ASA Targu-Mures: Astra (deplasare), Otelul (acasa)
Steaua: FC Botosani (acasa), CSMS Iasi (deplasare).

Vezi aici super reusita lui Voiculet, care i-a readus pe prima pozitie pe cei de la ASA Targu-Mures.

9391 vizualizari

carduri (Duminică, 17 mai 2015, 19:56)

rammstein [anonim]

ce s-a intamplat la pauza meciului cu brasovul ?.. ...se spune prin targ ca cineva din anturajul mafiei albaneze ar fi virat in conturile unor jucatori brasoveni sume mari de bani !!!...la pauza unul dintre jucatori a verificat cardurile !!!...de altfel s-a mai intamplat acest gest .....a mai fost un asemenea caz cu fc bacau in anii trecuti !!!!...cei de la stegu' dupa pauza au redus motoarele si practic l-au cerut pe rusescu !!!!!!!!!!!.....uite asa a castigat FCSB -ul oierului campionatele de-a lungul anilor....RUSINE !!!!...apropo ,nici arbitrul nu-i strain.....e o rusine de om....