Universitatea Cluj a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa CFR Cluj, in primul meci al etapei a XXVI-a a Ligii I, informeaza Mediafax.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Lemnaru, in minutul 86, cu un sut la coltul lung, dupa o pasa de la Castillion.

Din minutul 74, CFR Cluj a evoluat cu un jucator mai putin, dupa eliminarea lui Petrucci pentru un fault asupra lui Viveiros.

Universitatea Cluj: Veselovsky - Ciupe, Skvorc, Cr. Munteanu, Bambara - Lungu, Kovacs (Cristocea '69) - Gravenberch (Lemnaru '85), Paulinho (Morar '61), Viveiros - Castillion.. Antrenor: Adrian Falub

CFR Cluj: Amadio - Jakolis, Larie, Carp - Muniru, Petrucci - Camora, Deac, Chanturia (Lopez '71), Paun (Carter '90) - Jazvic. Antrenor: Francisc Dican

Cartonase galbene: Ciupe '7, Kovacs '22, Paulinho '45, Lungu '72, Bambara '81 / Larie '33, Nuno Viveiros '74, Morar '

Cartonas rosu: Petrucci '74