Formatia FC Botosani a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Concordia Chiajna, intr-un meci contand pentru etapa a XXV-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Vasvari '48, Rosu '56 si Hadnagy '75.

Din minutul 25, Concordia a evoluat cu un jucator mai putin, dupa ce Musat a fost eliminat pentru un fault asupra lui Acsinte. Arbitrul Ovidiu Hategan a acordat si o lovitura de la 11 metri pentru FC Botosani, insa Bordeianu a ratat-o.

1-0: Gabriel Vasvari a marcat cu un sut in diagonala de la marginea careului in plasa laterala a portii lui Matache.

2-0: Nelut Rosu a majorat diferenta dupa ce a profitat de o neintelegere intre Matache si Martins

3-0: Hadnagy a dus scorul la 3-0 din pasa lui Batin

FC Botosani: Curileac - Acsinte, Tincu, Ngadeu, Patache - Croitoru (Danci '81), Bordeianu (Vasvari '40), Nelut Rosu, Martinus - Hadnagy, Ngankam (Batin '61). Antrenor: Leo Grozavu

Concordia Chiajna: Matache - Maftei, Martins, Bucurica, Musat - Lovin, Boldrin (Grigorie '67) - Purece (Stan '83), Serediuc, Dina - Florea (Vagner '31). Antrenor: Marius Baciu

Echipa FC Viitorul a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Gaz Metan Medias. Unicul gol al meciului a fost marcat de Nelson Bonilla, in minutul 71, dupa o pasa de la Florin Tanase.

FC Viitorul: Albut - Hodorogea, Tiru, Mamele, Mitrea - Benzar, Nedelcu (Pirvulescu '83), Pana (Tanase '67) - Nicolita, Bonilla, Mitrita (Marin '67). Antrenor: Gheorghe Hagi

Gaz Metan Medias: Plesca - Cretu, Abrudan, Muth, Buzean - Velazquez - Al.Munteanu (Curtean '83), Elton (Bekoe '77), Todea, Llullaku (C.Petre '60) - D.Roman. Antrenor: Dan Matei

Echipa Rapid a fost invinsa, miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), de formatia ASA Targu Mures. Pentru Rapid a marcat Sapunaru, in minutul 89, iar pentru ASA au inscris Hora '70 si Manolov '77.

0-1: In minutul 70, Goga a centrat pe partea drepata, iar Hora a marcat de la circa cinci metri lateral stanga.

0-2: Manolov a inscris cu capul de la circa zece metri dupa o centrare a lui Gorobsov

1-2: Sapunaru a inscris cu un sut la vinclu de la circa 16 metri

Rapid: Buchta - Sapunaru, Sapina, Cmovs, J. Oriol (R. Alves '88) - Garay, Gecov - Meulens (Al. Dan '74), Coimbra, E. Oriol (Benson '68) - D. Niculae. Antrenor: Cristian Pustai

ASA Targu Mures: Stancioiu - Feussi, M. Constantin, Bejan, Sepsi - Gorobsov, Voiculet - Goga, Zicu (Gonzalez '81), Bumba (Hora '55) - Manolov (Balaur '90). Antrenor: Liviu Ciobotariu