VIDEO Igor Akinfeev, lovit cu o fumigena din tribune - Meciul Muntenegru vs Rusia, suspendat

Sâmbătă, 28 martie 2015, 9:07 Sport | Fotbal

Igor Akinfeev
Disputa Muntenegru - Rusia (din preliminariile pentru Euro 2016) a fost suspendata in minutul 67, din cauza gravelor incidente din tribune. Igor Akinfeev a fost lovit cu o fumigena de suporterii echipei gazda si a fost dus direct la spital.

Desfasurarea evenimentelor:

Prima oara, meciul a fost intrerupt pentru 30 de minute, in secunda 20, după ce portarul rus Igor Akinfeev a fost lovit in umar de o fumigena aruncata din tribune.

Portarul a fost scos de pe teren pe targa si transportat la spital, iar arbitrul a trimis jucatorii la vestiare.

Jocul s-a reluat dupa 30 de minute, cu Iuri Lodigin in locul lui Akinfeev, insa a fost suspendat definitiv in minutul 67, conform Mediafax.

• +12 (12 voturi)
    suspendarea (Sâmbătă, 28 martie 2015, 10:39)

alexandru [anonim]

astfel de cazuri trebuie tratate cu toata fermitatea. suspendarea echipelor din tara respectiva pt 1-5 ani din toate competitile asa cum s-a intamplat cu Anglia dupa Heysel. Stiu ca e nedrept dar atunci autoritatile vor lua treaba in serios iar astfel de retardati care isi spun suporteri vor fi pedepsii cu adevarat. Ia sa ii dea 8 ani de inchisoare pt tentativa de omor sa vedem daca vor fi la fel de multi viteji. si hiar daca vor fi o vreme cu timpul se vor imputina. am fost si eu suporrter dar ma scarbea spiritul de haita al galeriei, oameni fara personalitate care se simteau grozavi in anonimatul si forta grupului. este sport si trebuie sa respecti adversarul. daca rusii la schimb vor masacra echipa muntenegrului ce au rezolvat. e o lume nebuna nebuna. sa ne amintim cu penalii de conducatori de cluburi de la noi pozau in eroi platind amenzile unor astfel de indivizi. sa nu uitam de dezacsatul acela de la craiova care a atacat un jucator pe teren. cum a fost sanctionat?
  • -2 (4 voturi)
    de ce nu se aplica acelasi tratament (Sâmbătă, 28 martie 2015, 20:16)

kkciosuldelahamangia [utilizator]

nationalei russiei ca si cel aplicat fostei nationale a Yugoslaviei din anul 1992 ? uefa judeca cu dublu standard.
      nu inteleg (Duminică, 29 martie 2015, 1:00)

Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

Meciul era in Muntenegru nu in rusia si portarul rus a fost lovit nu cel muntenegrean