Champions League, sferturi: PSG-Barcelona, Atletico-Real Madrid, Porto-Bayern, Juventus-AS Monaco

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 20 martie 2015, 11:04 Sport | Fotbal

Champions League, tragere la sorti
Foto: Uefa.com
Vineri a avut loc, la Nyon, tragerea la sorti a sferturilor de finala din Champions League. PSG va da piept cu Barcelona, FC Porto cu Bayern Munchen, Atletico Madrid cu Real Madrid, iar Juventus cu AS Monaco.


Sferturi de finala, program:


Juventus - AS Monaco

FC Porto - Bayern Munchen

Atletico Madrid - Real Madrid

PSG - FC Barcelona

*Echipele trecute primele vor fi gazda in mansa tur

Partidele din sferturile Champions League se vor desfasura pe 14/15 aprilie (turul) si 21/22 aprilie (returul).

Tragerea la sorti a partidelor din semifinale va avea loc pe 24 aprilie. Meciurile din penultimul act vor avea loc pe 5/6 mai (turul) si 12/13 mai (returul).

Finala competitiei se va disputa pe 6 iunie, pe "Olympiastadion" din Berlin (arena care a gazduit finala Campionatului Mondial de fotbal din 2006).
























8496 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Ultimul rand... (Vineri, 20 martie 2015, 11:27)

    odiv [anonim]

    ... din articol e o greseala. E vb despre finala din 2006
  • +1 (1 vot)    
    Urata tragere (Vineri, 20 martie 2015, 13:34)

    pi5 [utilizator]

    PSG a jucat in grupe cu Barcelona, 2 echipe spanionle joaca intre ele, iar celelalte doua meciuri sunt dezechlibrate. Ar fi fost mai interesant de vazut un Real M - Bayern, Barcelona - Juventus, PSG - Atletico, Monaco - Porto.
    • +3 (5 voturi)    
      Nu bag mana in foc... (Vineri, 20 martie 2015, 14:59)

      pinguinu [utilizator] i-a raspuns lui pi5

      ... dar presimt ca s-au aranjat tragerile astfel incat sa fie semifinale tari si finala si mai tare! Adica intre cele mai bune echipe ale Europei. Asta in cazul in care Barcelona trece de PSG, Real de Atletico si Juventus de Monaco, ca Bayern trece fluierand de Porto (cel mai dezechilibrat meci).

      Asa ca in sferturi vom vedea Juventus vs. Bayern si Barcelona vs. Real, sunt convins! O sa vedeti! :)

      Iar finala, Bayern vs. aici e mai greu de zis...:)) Depinde de rezultatul din El Classico de duminica! Si de moralul jucatorilor echipei care o sa piarda acest El Classico!
      • +1 (1 vot)    
        sa vedem (Vineri, 20 martie 2015, 16:22)

        cvi [utilizator] i-a raspuns lui pinguinu

        Si real si barca au meciuri f. grele.
        Nu e chiar asa de simplu sa "iasa" cum zici.
      • -1 (1 vot)    
        Eheee, dragi moşului ... (Vineri, 20 martie 2015, 17:03)

        Lomecuza [utilizator] i-a raspuns lui pinguinu

        .... anul ăsta e anul francezilor, o să vedeţi voi! :)

        Atît PSG cît mai ales Monaco sînt chitite să prindă finala ...
      • -1 (1 vot)    
        de acord... (Vineri, 20 martie 2015, 17:36)

        K.V [utilizator] i-a raspuns lui pinguinu

        cu o singura parere diferita.bayern nu trece fluierand de porto
  • +1 (1 vot)    
    Semifinalele nu sunt stabilite (Vineri, 20 martie 2015, 17:06)

    Sorin [anonim]

    Atentie, semifinalele inca nu sunt stabilite. Probabil va fi o noua tragere la sorti.
    • +2 (2 voturi)    
      Ai dreptate... partial (Vineri, 20 martie 2015, 21:11)

      pinguinu [utilizator] i-a raspuns lui Sorin

      Asa e, semifinalele nu sunt stabilite, si VA FI inca o tragere la sorti... dar tare ma tem ca va fi asa cum am zis eu!

      Bine ar fi sa ma insel, sa vedem si altfel de dueluri, cu echipe considerate "mici", cum zicea Lomecuza mai sus... ar fi interesant sa faca Monaco o figura buna si sa scoata Juventus... sau Porto pe Bayern ...
      ... dar, sunt rezervat, tare ma tem ca nu-i vad bine pe 'monegasci'... si nici pe portughezi~!!!

      Sa vina meciurile! Si noi sa fim santosi!