Formatia ASA Targu Mures a invins, luni seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Brasov, in primul meci al etapei a XXII-a a Ligii I, potrivit Mediafax.

Golul a fost marcat de Zicu, in minutul 42, cu o lovitura cu capul de la sase metri, dupa o centrare a lui Sepsi.

ASA Targu Mures a ramas in inferioritate numerica in minutul 86, cand N'Doye a fost eliminat pentru un fault la Constantinescu.

ASA Targu Mures: Stanciou - Feussi, M. Constantin, Bejan, Sepsi - N'Doye, Gorobsov - Zicu (Szekely '77), Voiculet (Gonzales '81), Bumba - Axente (Manolov '57). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

FC Brasov: Iacob - Matei (Straut '68), Novakovici, L. Goian, Cr. Ganea - Jurici (Botia 85), Zlomislici - Constantinescu, Aganovici, Bencum - Tara (Barna '57). Antrenor: Vjekoslav Lokica

Cartonase galbene: Gorobsov '44, '86 / Matei '51, Novakovici '90+2, Barna '90+3

Cartonas rosu: N'Doye '86

Arbitri: George Catalin Gaman (central) - Ovidiu Artene, Adrian Popescu (asistenti) - Horatiu Fesnic, Dan Dreve (aditionali) - Alexandru Cerei (rezerva) Observatori: Nicolae Grigorescu, Marian Ivan