​FC Viitorul a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 2-1 (2-1), formatia CFR Cluj, intr-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I. Gazdele au jucat in inferioritate numerica din minutul 58 - Carp a fost eliminat.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Henrique '26 si R. Marin '41, în timp ce pentru gazde a înscris Chanturia, în minutul 39, sustine Mediafax.

Echipe:

CFR Cluj: Minca - Jakolis, Larie (Veres '59), Ene, Camora - Carp, Muniru (Negrut '77) - Jazvic (Tiago Lopes '67), Paun, Chanturia - Tade. Antrenor: Eugen Trica.

FC Viitorul: Albut - Hodorogea, Tiru, Mamele, Mitrea - Benzar, Daminuta, R. Marin (C. Munteanu '90+2) - Nicolita, Henrique (Bonilla '75), Fl. Tanase (Mitrita '75). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Cartonase galbene: Carp '18, '58, Javzici '56, Paun '76 / Mitrea '45+2, Hodorogea '51, R. Marin '57, tîru '70, Mitrita '85.

Cartonas rosu: Carp '58.