VIDEO Bayern Munchen - Sahtior 7-0/ Seara neagra pentru Mircea Lucescu

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 12 martie 2015, 8:50 Sport | Fotbal

Bayern, galop de sanatate
Foto: Uefa.com
Sahtior a parasit Liga Campionilor in faza "optimilor", dupa ce a pierdut cu un categoric 7-0 la Munchen. Cu un jucator mai putin inca din minutul 3 (Kucher a fost eliminat), echipa pregatita de Mircea Lucescu a fost "carne de tun" pentru Bayern. In tur, fusese 0-0. 

Bayern Munchen - Sahtior Donetk 7-0, in tur 0-0


Au marcat: Muller '4 (penalti), '52, Boateng '34, Ribery '49, Badstuber '63, Lewandowski '75, Gotze '87


Rezumatul partidei Bayern Munchen - Sahtior.
























6063 vizualizari

  • +1 (9 voturi)    
    ce a declarat Lucescu la conferinta de presa (Joi, 12 martie 2015, 8:48)

    nellino [utilizator]

    "raman la parerea mea ca echipele mari sunt ajutate".
    • +1 (3 voturi)    
      Așa-i făcută mintea oricui, (Joi, 12 martie 2015, 10:31)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      eșecul nu ține de ea succesul îi aparține.
    • +4 (6 voturi)    
      cand diferenta e mai mare de 2 goluri (Joi, 12 martie 2015, 11:43)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      dispare complet suspiciunea unui ajutor nemeritat si explicatiile trebuie cautate in alta parte
    • 0 (4 voturi)    
      eliminarea gratuita, penalty foarte lejer acordat (Joi, 12 martie 2015, 13:48)

      Engel [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      urmarind rezumatul pe un canal elvetian, care era clar pro-Bayern, comentariul despre penalty si eliminare a fost ca au fost acordate foarte lejer (mai ales eliminarea) si ca partida s-a rupt datorita arbitrajului, cu atat mai mult cu cat era si arbitrul de careu foarte bine plasat. Am multe comantarii impotriva maniei persecutiei dezvoltata de Lucescu, dar Sahtior n-ar fi luat sapte goluri aseara daca arbitrajul ar fi fost mai echilibrat.
      • 0 (2 voturi)    
        penalty (Joi, 12 martie 2015, 14:34)

        thebblack [anonim] i-a raspuns lui Engel

        1 gol... cu restul de 6 ce faci?
        • +2 (4 voturi)    
          Umm (Joi, 12 martie 2015, 16:21)

          muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

          Asadar in minutul 3, Bayern primeste un gol cadou, iar Sahtior primeste un om in minus cadou.
          Cate echipe crezi ca ar putea cu adevarat face fata, lui Bayern, in 10 din minutul 3?
          Una e sa nu iti fie drag Lucescu, alta e sa fii rauvoitor.
          • +1 (1 vot)    
            ... (Joi, 12 martie 2015, 21:33)

            thebblack [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

            putine spre nici una. dar sa acuzi arbitrajul la 7 0 e deja jenibil.

            "bayern munchen s-a dovedit o echipa superioara tehnic si tactic iar decizia regretabila de arbitraj nu a facut decat sa accentueze in mod exagerat diferenta de valoare"

            e greu, nu?
      • +2 (2 voturi)    
        Și PSG a jucat în 10. (Joi, 12 martie 2015, 19:16)

        patrick_higher [utilizator] i-a raspuns lui Engel

        Și PSG a avut om eliminat încă din prima repriză. (Nici acolo nu se impunea eliminarea lui ZB; au spus-o aproape toți specialiștii). Dar PSG a luptat, a revenit de două ori și a egalat, ca, în final, să se califice. Situația a fost absolut identică în cele două meciuri! Iar Chelsea nu cred că e o echipă mai slabă ca Bayern. În plus, orice antrenor trebuie să se aștepte (și să-și facă planuri și pentru situația asta!) că, într-un meci, se poate întâmpla oricând săi fie eliminat un jucător: face parte din joc, la urma-urmei, nu-i o tragedie. Așa că dl. Lucescu n-are absolut nicio scuză.
  • +6 (12 voturi)    
    vatmanul (Joi, 12 martie 2015, 9:18)

    anonimicus [utilizator]

    Nea Mircea, cu tramvaiul bavarez nu merge să-i tai calea.
  • +1 (1 vot)    
    Taribo West (Joi, 12 martie 2015, 9:27)

    ilie [anonim]

    ce se mai bucura si asta !
  • +2 (10 voturi)    
    ... (Joi, 12 martie 2015, 9:50)

    muzule [utilizator]

    penalti foarte discutabil, omul a jucat mingea si l-a atins lejer pe götze, care a si exagerat. messi ar fi ramas in picioare.
    oricum cartonasul rosu e cretin, erau amindoi in unghi, iar in fata portii la 2m mai erau jucatori.
    lucescu bate des cimpii, insa aici chiar a stricat arbitrul jocul din min3!
    • -2 (4 voturi)    
      Cartonașul roșu a fost dat degeaba (Joi, 12 martie 2015, 11:53)

      OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui muzule

      Dar la faza cu Messi, care e campionul tăvălelilor, m-ai distrat copios.
      • +3 (3 voturi)    
        ... (Joi, 12 martie 2015, 12:08)

        muzule [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

        probabil nu vorbim de acelasi jucator.
        https://www.youtube.com/watch?v=DN0JxqUrbAM
        (vezi min 2:20 - situatie identica)
        • -2 (2 voturi)    
          Ai dreptate (Joi, 12 martie 2015, 16:27)

          muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui muzule

          Messi nu cade niciodata in afara careului.
          Am urmarit vreo 4 minute din filmulet, doar o singura faza a fost in careu, restul afara.
          Messi nu simuleaza decat in interiorul careului, in afara lui nu prea ar avea sens.
  • +2 (2 voturi)    
    o (Joi, 12 martie 2015, 11:41)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    veste buna, printre atitea rele.
    • -1 (1 vot)    
      romani de romani (Joi, 12 martie 2015, 20:43)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Asadar vestea buna e ca echipa unui antrenor roman a pierdut.
      Romanii pot jubila, capra a murit.
      • +1 (1 vot)    
        adevarat roman (Vineri, 13 martie 2015, 10:21)

        thebblack [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

        ca un roman adevarat ce e, atunci cand vine in tara nici macar legea circulatiei nu o respecta.

        nu o sa inteleg niciodata admiratia romanilor pentru derbedei si marlani.
  • +1 (1 vot)    
    Diferenta de clasa ... (Joi, 12 martie 2015, 22:09)

    Max [anonim]

    ...a fost evidenta.
    Am urmarit meciul pe ZDF (post german). Chiar si nemtii (interviu Müller, Oliver Kahn, etc) au recunoscut ca minutul 3 a adus un usor avantaj, dar asta nu a subminat cu nimic reusita clara a lui Bayern. In tur nemtii au jucat mai putin concentrati iar Donezk au faultat/provocat agresiv si au scapat cu un rezultat nul, dar si asa s-a vazut diferenta de clasa. Ieri, Donezk nu a fost in stare de nici un contraatac periculos pina la poarta lui Neuer.
    Cind Lucescu pierde, da vina INTOTDEAUNA pe arbitraj, dar INTOTDEAUNA!