Formatia CFR Cluj a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, miercuri, pe teren propriu, in compania Universitatii Cluj, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei-Timisoreana, in care echipa lui Eugen Trica a evoluat cu un jucator mai putin din minutul 8, anunta Mediafax.

In minutul 8, Cornel Ene de la CFR Cluj a fost eliminat pentru un fault asupra lui Lemnaru. Arbitrul Robert Dumitru a acordat lovitura de la 11 metri pentru Universitatea Cluj, executata de Lemnaru, insa aparata de Minca.

CFR Cluj: Minca - Jakolis, Larie, Ene, Lopes - Muniru - Deac, Chanturia (Paun '83), Carp - Tade, Jazvic. Antrenor: Eugen Trica

Universitatea Cluj: Veselovsky - Jovanovici, Skvorc, Neag, Ciupe - Raul Costin, Ceppelini, Kovacs - Viveiros (Calcan '69), Morar (Gravenberch '73), Lemnaru (Castillion '62). Antrenor: Adrian Falub

Cartonase galbene: Chanturia '49, Lopes '57, Larie '87 / Raul Costin '35, Kovacs '68

Meciul a fost arbitrat de Robert Dumitru, ajutat de asistentii Vladimir Urzica si George Neacsu, de asistentii suplimentari Cristian Balaj si Ovidiu Hategan, arbitru de rezerva fiind desemnat Imre Bucsi.

Observatorii intalnirii de la Cluj au fost Patritiu Abrudan si Aurel Ionescu.

In cealalta semifinala se intalnesc, joi, de la ora 21.30, Petrolul Ploiesti si Steaua.

Partidele retur sunt programate la 1 si 2 aprilie.