Echipele romanesti continua pregatirea de iarna in cantonamentele din strainatate. Steaua Bucuresti a invins formatia elvetiana Biel Bienne cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Adrian Popa si Keseru. Noua echipa antrenata de Cosmin Contra, Guangzhou R&F, a castigat meciul cu Dinamo, scor 3-1, pentru romani marcand Alexe. La scorul de 0-0 Marius Niculae a ratat un penalty, conform Digisport.ro.

Steaua Bucuresti - Biel Bienne 2-0

Au marcat: Adrian Popa '47, Claudiu Keseru '61

Steaua, in prima repriza: Arlauskis - G. Matei, Luchin, Tosca, Latovlevici - Breeveld, Prepelita - Chipciu, I. Neagu, R. Enceanu - Rusescu.

Steaua, in repriza secunda: Arlauskis - Matei, Luchin, Tosca, Latovlevici - Prepelita, Bourceanu - Popa, Stanciu, Tanase - Keseru.

Dinamo Bucuresti - Guangzhou R&F 1-3

Pentru Dinamo a marcat Marius Alexe in minutul 20

Mihai Teja a folosit urmatoarea formula: Marc - Barboianu (53 Fai, 76 Dudea), Durimel, Nedelcearu, S. Filip - Boubacar (72 I. Serban), Elhamed (64 N. Grigore) - C. Matei, D. Rotariu (53 V. Lazar), M. Alexe (53 Gavrila) - M. Niculae (35 Bilinski, 76 Henrique).