Steaua a invins-o greu pe CSMS Iasi duminica, intr-un meci din etapa a XVII-a din Liga I, cu scorul 1-0. Golul victoriei a fost marcat cu capul de Szukala in minutul 94 al meciului. Portarul Iasiului Gravohac a primit cel de-al doilea "galben", dupa ce l-a faultat pe fundasul Stelei, potrivit GSP.

Prepelita a vazut si el al doilea cartonas galben in ultimul minut al meciului si a fost eliminat si nu va jua in ultimul meci al anului, tot impotriva CSMS Iasi, in Cupa Ligii.

Steaua: Arlauskis - Luchin, Szukala, Varela, Filip - Prepelita, Sinmartean - Popa, Chipciu, Tanase - Keseru

Rezerve: Cojocaru, Ripa, Latovlevici, Breeveld, Neagu, Stanciu, Rusescu

CSMS Iasi: Grahovac - Voicu, Plamada, Munteanu, Badic - Ciucur, Mihalache, Olah, Bosoi - Bole, Dobre

Rezerve: Caparco, Moisi, Novac, Visa, Crenganis, Mitici, Calugaru

Tot duminica, formatia Otelul Galati a fost invinsa pe teren propriu cu scorul de 2-0 (1-0), de echipa ASA Targu Mures.

In ultimul meci al etapei, Craiova a reusit sa-si pastreze parcursul excelent din ultimele etape reusind o remiza pe terenul celor de la CFR Cluj, scor 0-0.

Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Cluj 0-6

Au marcat: Lemnaru '26 (penalti), '69 (penalti), Mengolo '45, '45+4, '60, Gorea '82 (autogol), Alibec '69 / Bilinski '70

Pandurii Târgu Jiu - Rapid Bucureşti 2-0

Au marcat: Roman '14, Matulevicius '89

Astra Giurgiu - Dinamo Bucureşti 6-1

Au marcat: Budescu '16, Takayuki '20, De Amorim '30, Oros '36, Alibec '69, Ben Youssef '73 (penalti) / Bilinski '70