A fost lansat logo-ul Mondialului din Rusia (2018) - Criticile au aparut imediat: "Seamana cu un termos"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 29 octombrie 2014, 12:23 Sport | Fotbal

Cupa Mondiala din 2018, din Rusia
Foto: Facebook
Rusia a prezentat, in cursul zilei de marti, logo-ul Campionatului Mondial de Fotbal din 2018. La evenimentul de la Moscova a fost prezent si Sepp Blatter, presedintele FIFA. Logo-ul a fost deja criticat, acesta fiind asemanat cu un termos. 

La prezentarea logo-ului au participat si trei astronauti, (Maxim Suraev, Elena Serova si Aleksandr Samokutiaev - de pe statia orbitala ISS), acestia luand parte la manifestare prin intermediul unei legaturi video.

Logo-ul este deja criticat

La putin timp dupa lansare, logo-ul Mondialului din 2018 a fost deja criticat. Pe Twitter au aparut deja mai multe "idei" despre acest logo.

"Seamana cu un termos al viitorului", "se aseamana cu o fantoma care poarta o masca de gaze" si "aduce destul de mult cu steagul SUA", sunt doar cateva dintre ideile prezente pe Twitter.

Dupa lansare, logo-ul a fost proiectat pe cladirea Teatrului Balsoi din Moscova.

Rusia se pregateste deja pentru Mondialul din 2018, in prezent construindu-se si renovandu-se nu mai putin de 12 stadioane.

In 2014, Rusia a gazduit Jocurile Olimpice de Iarna de la Soci.






















10423 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    ?!? (Miercuri, 29 octombrie 2014, 12:29)

    thebblack [utilizator]

    cm2018 se va juca in rusia?
    • 0 (8 voturi)    
      Doamne fereste! (Miercuri, 29 octombrie 2014, 12:42)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

      Daca ar fi fost vorba de un campionat European, da, sa fim realisti, in 2018 aproape sigur va fi in federatia Rusa, care se va intinde ona la Atlantic.
      Dar campiontaul Mondial?!
      Sper ca in 2018 vor mai exista si catev petice de pamant care sa Nu faca parte din Marea Rusie!
    • +4 (4 voturi)    
      hmm (Miercuri, 29 octombrie 2014, 12:51)

      xna [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

      dupa cum observi, da.
  • +5 (9 voturi)    
    Masca de gaze - Rusia 2018 (Miercuri, 29 octombrie 2014, 12:29)

    neagoe [utilizator]

    Un om cu masca de gaze pe figura - Rusia 2018

    :-)
    • +2 (4 voturi)    
      da, este foarte adecvat (Miercuri, 29 octombrie 2014, 12:40)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      Da, este foarte adecvat!
      • +3 (5 voturi)    
        parca-i o ciuperca (Miercuri, 29 octombrie 2014, 14:11)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui hot news

        atomica sau un cap de mort...Steag de pirati
  • +6 (6 voturi)    
    si ce (Miercuri, 29 octombrie 2014, 12:53)

    xna [utilizator]

    Jocurile olimpice au fost si ele organizate in Germania lui Hitler in 1936... :)
    • +1 (1 vot)    
      Posibil (Miercuri, 29 octombrie 2014, 14:54)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui xna

      Dar nu mai sintem in 1936. Sper.
  • +11 (11 voturi)    
    logo? (Miercuri, 29 octombrie 2014, 13:01)

    silviust [anonim]

    Ăsta nu-i un aparat de ras Philips, modelul cu 3 capete?
    • +1 (1 vot)    
      Acum ca ai zis asta, (Miercuri, 29 octombrie 2014, 14:17)

      Irina [anonim] i-a raspuns lui silviust

      what has been seen, cannot be unseen...
  • +4 (4 voturi)    
    cam mult rosu... (Miercuri, 29 octombrie 2014, 13:09)

    rz_ [utilizator]

    Zici ca-s comunisti. Astia chiar sunt nostalgici dupa era de trista amintire. Banuiesc ca dupa imperiu si nu dupa comunism totusi. Tot uita ca dezmembrarea URSS rusii au facut-o, nu mai vroiau sa sustina republicile inapoiate care-i trageau in jos. Acum le pare rau...

    Dar e ok, imi place mai mult decat altele. Tot timpul se vor gasi unii care sa vada cine stie ce probleme.
  • +6 (6 voturi)    
    ? (Miercuri, 29 octombrie 2014, 13:35)

    Daniels22026 [utilizator]

    Parca-r fi un extraterestru femela, cu trei ochi. Piei drace!
  • +3 (5 voturi)    
    Tipic pentru rasa umana. (Miercuri, 29 octombrie 2014, 13:44)

    dandra [utilizator]

    O tara invadeaza pe alta, mor oameni nevinovati, dar de, trebuie sa jucam si nitel fotbal, ca mafia numita FIFA sa obtina din nou miliarde de euro...
  • +2 (2 voturi)    
    un logo (Miercuri, 29 octombrie 2014, 14:16)

    Manes [utilizator]

    mai potrivit ca logo ar fi fopst un kalasnikov sau o sau ceva katiuse....si aia erau astronautii separatisti de pe Marte?
  • +1 (3 voturi)    
    Eu vad (Miercuri, 29 octombrie 2014, 14:40)

    Taras Bulba [utilizator]

    Eu vad o reprezentare artistica destul de fidela a trofeului Fifa World Cup. Daca reprezentarea seamana cu un termos, atunci inseamna ca si trofeul seamana a termos.