Astra Giurgiu a pierdut si in deplasarea de la Celtic, scotienii reusind sa se impuna cu 2-1, dar au primit si "ajutorul" direct al portarului Silviu Lung care a gresit numeroase interventii. Giurgiuvenii au inceput foarte bine partida si au avut ocaziile mai mari, dar lipsa de experienta si-a spus cuvantul, iar scotienii au rezolvat in mare parte soarta meciului in doar 6 minute.

Astra este la a treia infrangere si ocupa ultimul loc in grupa. Golurile au fost marcate de Scepovici 73' si Johansen 79' pentru Celtic, iar Enache a readus Astra in joc prin golul din minutul 81.

Presa sportiva: Protasov a gresit schimbarile sau le-a efectuat prea tarziu

Dinu Gheorghe, presedinte Astra: Nu meritam sa pierdem aceasta partida. Am dominat meciul si baietii merita felicitati. Pacat de acele greseli, dar invatam.

Cateva date statistice: Celtic-Astra

Posesie: 61%-39%

Suturi la poarta: 19-14

Suturi pe poarta: 3-5