VIDEO A fost lansat noul imn al suporterilor echipei nationale a Romaniei

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 29 septembrie 2014, 12:24 Sport | Fotbal

Arena Nationala, plina la meciul tricolorilor
Foto: frf.ro
In cursul zilei de luni, la Casa Fotbalului, a fost lansat noul imn al suporterilor echipei nationale a Romaniei. Melodia este cantata de formatia Iris si poate fi ascultata in material.

La prezentarea oficiala a imnului au luat parte membrii trupei Iris si Razvan Burleanu, presedintele FRF.

Asculta aici noul imn al suporterilor echipei nationale a Romaniei (sursa: frf.ro):


























5247 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Un pas mic si bun (Luni, 29 septembrie 2014, 12:29)

    outside_the_wall [utilizator]

    Mai trebuie doar un selectioner nou!
  • 0 (6 voturi)    
    Prost (Luni, 29 septembrie 2014, 12:48)

    F [anonim]

    Prost, prost, prost. Serios, alt cuvant nu prea se potriveste aici.
  • +5 (5 voturi)    
    uf! (Luni, 29 septembrie 2014, 12:50)

    outside_the_wall [utilizator]

    ce bine ca imnul nu e o manea! :)
  • +1 (1 vot)    
    Iris?!? (Luni, 29 septembrie 2014, 13:30)

    LianBerthold [anonim]

    Yeee!

    Bună seauwaa, puwienteeeeeni!

    Deşi Minculescu parcă nu mai se află în formaţia de start ...

    :D :D :D :D
  • +6 (6 voturi)    
    Allez, allez.... (Luni, 29 septembrie 2014, 13:39)

    danbaloiu [utilizator]

    ...pe mama lor!
    Neaos românesc. Cultura, nu gluma!
  • +4 (4 voturi)    
    imn (Luni, 29 septembrie 2014, 14:41)

    grigs1981 [utilizator]

    Imnul ar trebui sa fie usor cantat de suporteri,nu-i asa?
    "Ori castigam,ori murim"asta da indemn!!!
    Cineva a luat niste bani la treaba asta?
    • +3 (3 voturi)    
      Pai sa moara atunci (Luni, 29 septembrie 2014, 16:55)

      Unu-2 [utilizator] i-a raspuns lui grigs1981

      Vorba cintecului, ori sa moara ori sa cistige ... vom vedea singe pe stadioane?
      Imn de 2 bani, indiferent citi bani s-a platit pe el. "Luptatori", "murim", "pe mama lor", si altele, astea sint indemnuri sa-ti duci copii sau nevasta la un meci al nationalei? Au uitat insa cuvintul magic de pe stadioane ce trebuia cumva inclus: "seminte".
  • +3 (3 voturi)    
    Ciudate versuri... (Luni, 29 septembrie 2014, 16:59)

    MihaiMese [utilizator]

    Sau mai degrabă foarte reprezentative. Doar pentru că se strigă de-aiurea pe stadioane, trebuie să le transformăm în imn? "Pe mama lor" vi se pare un îndemn normal?! Atunci ar fi trebuit o strofă care să conţină versurile "Mitică la puşcărie" şi "Basarabia pământ românesc". Ca să nu mai zic de altele şi mai şi...
  • +1 (1 vot)    
    Cine poate sa o cante ? (Luni, 29 septembrie 2014, 19:32)

    Dindamaroaia [anonim]

    Melodia este frumoasa, insa daca puneti pe ecran subtitrarea in limba adversarului, sa te tii procese si suspendari. D-le presedinte FRF, esti un PERICOL pentru nationala de fotbal ! Mai ceva ca Piturca , zau !
    Ti-am vazut declaratia la tv. Sa asculti in fiecare dimineata de patru ori acest "IMN" si sa nu bagi de seama ca un sfert din el e imn frantuzesc ? Cand vom juca cu ei, vor crede ca joaca la Paris. Asteapta-te la o cerere oficiala sa le imprumuti si lor imnul . Ia auzi : Allez, allez, allez, allez la France" ! Stim ca , desi nu-i frumos, se obisnuieste pe stadioanele noastre sa strigi magaria aceea cu "mama lor" ( desi fiecare din cei care o striga ar sari la bataie pentru onoarea mamei daca i s-ar adresa o asemenea jignire, Cred ca si d-ta).
    Inca o data : cantecul e frumos, alert, are viata. Dar cred ca nu va putea fi cantat simultan de 50 de mii de fani . Am aflat. L-au facut gratis. Poate gasesti niste bani sa mai schimbe cate ceva la text. E vorba de nationala noastra de fotbal !!!
  • 0 (0 voturi)    
    sa comentam (Marţi, 30 septembrie 2014, 17:28)

    tecumseh [utilizator]

    in tara asta nu poti sa tragi nici macar un partz care sa nu fie iredentist sau fascist sau mai stiu eu ce. imediat se gaseste o droaie care sa explice de ce nu e bun.
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns (Marţi, 30 septembrie 2014, 23:30)

      Moromete [anonim] i-a raspuns lui tecumseh

      Daca esti unul din aceia din cauza carora Rapidul joaca cu stadionul inchis, din cauza carora Dinamo joaca cu stadionul inchis, din cauza carora Steaua joaca cu stadinul inchis inseamna ca mai ai multe de invatat. Poti sa iti sprijini echipa si fara sa injuri.
  • 0 (0 voturi)    
    PENIBIL! (Marţi, 30 septembrie 2014, 23:25)

    Gogutza cu i din a [anonim]

    Cumparati-va bilet ca imn aveti! Inca se mai poate vedea fara sa fi trecut in statistica ca ....
  • 0 (0 voturi)    
    Este OK! (Marţi, 30 septembrie 2014, 23:35)

    socios@gmail.com [anonim]

    Daca si sa zicem "liderii" de galerie au de spus un vers in imn ce mai putem spune. Tineti-o tot asa pana la decapitare mai este doar o generatie.