Manchester United a inregistrat o noua infrangere in actualul sezon al Premier League, echipa pregatita de Louis Van Gaal pierzand cu 5-3 la Leicester, dupa ce a condus cu 2-0 si 3-1.

United a inceput perfect partida, iar in minutul 16 conducea deja cu 2-0 (Van Persie '13 si Di Maria '16).

Ulloa a redus din diferenta ('17), iar la pauza s-a intrat cu 2-1 in favoarea oaspetilor. Herrera a facut 3-1 in minutul '57, insa Nugent ('62 din penalti) si Cambiasso ('64) au adus egalarea.

Leicester a dat lovitura pe finalul de meci, Vardy ('79) si Ulloa ('83) stabilind scorul final, 5-3 pentru Leicester.

Dupa cinci etape disputate, Manchester United a acumulat doar 5 puncte, echipa de pe "Old Trafford" inregistrand doua infrangeri, doua remize si o singura victorie.