VIDEO Adrian Mutu, imprumutat trei luni in India de Petrolul - Jucatorul va castiga 500.000 de euro

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 17 septembrie 2014, 13:55 Sport | Fotbal

Adrian Mutu
Foto: HotNews / DP
Adrian Mutu va fi imprumutat pentru o perioada de trei luni in India de Petrolul, dupa cum sustine Digisport. In varsta de 35 de ani, Mutu a efectuat miercuri ultimul antrenament alaturi de formatia din Liga 1. Atacantul va semna cu Chennai Titans si va castiga 500.000 de euro.

In schimbul acestui imprumut, Petrolul va incasa 100.000 de euro.

La Chennai Titans, Mutu va fi remunerat cu 500.000 de euro in cele trei luni de contract. In luna februarie, Adrian Mutu va reveni la Petrolul, formatie la care va sta cel mai probabil pana in vara lui 2015. Din acel moment, atacantul va reveni in India, tot la Chennai Titans. 

La echipa din India antreneaza si evolueaza Marco Materazzi (41 de ani), fost campion mondial cu reprezentativa Italiei.























4587 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    esti penibil in cadere libera (Miercuri, 17 septembrie 2014, 14:31)

    lasa [utilizator]

    Imi da senzatia unei dame de companie, se duce unde simte mirosul banilor.
    Cand a platit cele 17 mil de euro datorate lui Chelsea? ca ii placea cocaina, poate ii aduce aminte cineva lui Mourinho, ca ala nu iarta cocalarii parveniti si aroganti.
    • +1 (5 voturi)    
      intrebare (Miercuri, 17 septembrie 2014, 15:44)

      florin [anonim] i-a raspuns lui lasa

      nu il simpatizez prea tare pe Mutu dar te intreb pe tine: tu nu te duci sa muncesti undeva unde esti platit mai bine? Daca lucrezi intr-un domeniu in care nu mai exista cerere in orasul/tara in care stai nu cumva te vei duce acolo unde este nevoie de tine?
      Sa nu fim ipocriti...
      • +2 (2 voturi)    
        asa ca lasati omul in pace (Miercuri, 17 septembrie 2014, 16:05)

        omul s-a dus mai aproape de sursa placerilor lui [anonim] i-a raspuns lui florin

        Daca nu gaseste direct de la indieni mac si canepa il vor ajuta macar afgani sa isi administreze ce isi doreste.
  • +3 (3 voturi)    
    Ha ha ... (Miercuri, 17 septembrie 2014, 15:55)

    LianBerthold [anonim]

    ... era pe vremuri o emisiune cu pionieri bucureşteni viteji: "Titanii din Titan" :D :D Acum Mutulică se duce la Titanii din Chennai (mă rog, Madras, aşa cum îl ştia o lume întreagă)
  • +3 (3 voturi)    
    În mediul lui (Miercuri, 17 septembrie 2014, 16:06)

    corvus coraX [utilizator]

    Acolo crește iarba pe marginea drumului....
  • 0 (2 voturi)    
    eh (Miercuri, 17 septembrie 2014, 18:17)

    thebblack [utilizator]

    s-a dua la mai bine, la o echipa pe masura lui.
  • +2 (2 voturi)    
    a mers sa-i invete pe indieni fotbal (Miercuri, 17 septembrie 2014, 21:05)

    alio gara [anonim]

    in India sportul national e altul.
  • +1 (1 vot)    
    imposibil (Joi, 18 septembrie 2014, 8:44)

    lucian [anonim]

    e aproape imposibil cand te gandesti macar la cati bani pentru doar 3 luni si asta doar la un imprumut... noroc cu impresarul, ca din picioare nu stiu cat de bine mai da...