CS Universitatea Craiova obtine prima victorie in Liga I, 1-0 cu Otelul Galati

de Mircea Barzoi     HotNews.ro
Luni, 15 septembrie 2014, 22:06 Sport | Fotbal

Echipa CS Universitatea Craiova a obtinut prima victorie in acest sezon si a parasit ultimul loc al clasamentului, dupa ce a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Otelul Galati, intr-un meci din etapa a VII-a a Ligii I, anunta Mediafax.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Madson, in minutul 61, cu un sut la vinclu de la 25 de metri.

In minutul 49, Kay a avut un atac violent asupra lui Karlik, iar arbitrul Dragos Istrate i-a acordat direct cartonasul rosu. In minutul 90, Ciftci l-a lovit fara minge pe Brandan si a fost eliminat direct.

CS Universitatea Craiova: Balgradean - Achim, Kay, Izvoranu (Acka '46), Vatajelu - Madson (Plesan '81), Brandan - Baluta (Tarnacop '54), Nuno Rocha, Bancu - Curelea. Director tehnic: Sorin Cartu

Otelul Galati: Plopeanu - Cojoc, Sipovici, Miron, Murgoci - Karlik, Milea (Adascalitei '57) - Zaharia, Tudorie (Jula '60), Cucu - C. Cristea (Ciftci '72). Antrenor: Hans Michael Weiss

468 vizualizari

Noroc ca macar arbitrii sunt romani, altfel... (Marţi, 16 septembrie 2014, 11:24)

Metec [utilizator]

... nici n-am sti din ce tara sunt echipele care joaca! Sa recapitulam: joaca Otelul cu Craiova, scor 0-1, gol marcat de Madson (!). In min.49, Kay (?) il ataca violent pe Karlik (?!) si este eliminat. In mi.90, Ciftci (?!?) il ataca pe Brandan... Si cand te gandesti ca vroiau sa-i inlocuiasca si pe arbitrii romani cu unii straini!
    Ce se intampla cu tara asta?! Locuitorii sai nu mai sunt suficient de buni pentru ea?