Formatia Pandurii Targu Jiu a terminat la egalitate, sambata, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Viitorul, intr-un meci din etapa a cincea a Ligii I, in care a reusit egalarea in minutul 90+1, potrivit Mediafax.

Oaspetii au deschis scorul prin Nikolov, in minutul 37. Acesta a inscris cu un sut de la aproximativ 35 de metri.

Pentru Pandurii a marcat Roman, in minutul 90+1.

Pandurii: Stanca - Ungurusan, Elton, Paraskevas, Momcilovici - Radut, Anton (Predescu '73), Nistor - Iorga (Nicoara '55), Matulevicius (Roman '80), Shalaj. Antrenor: Petre Grigoras.

Viitorul: Buzbuchi - Manea, Tiru, Mamele, Mitrea - Daminuta, Nikolov (Marin '46), Pana (Nedelcu '74) - Benzar, Rusu (Nastasie '46), Tanase. Antrenor: Bogdan Vintila.

Arbitri: Ovidiu Hategan (central) - Octavian Sovre, Radu Ghinguleac (asistenti) - Florin Marcu (rezerva)