Echipa CSMS Iasi a terminat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 0-0, cu formatia FC Viitorul, intr-un meci din prima etapa a sezonului 2014-2015 a Ligii I, anunta Mediafax.

CSMS Iasi: Caparco - Mitici (Calugaru '74), Cr. Munteanu, Mihalache, Voicu - Olah - Bosoi, Johnson (Dedu '78), Cretu, L. Mihai - Palimaru. Antrenor: Marius Lacatus.

FC Viitorul: Balauru - Manea, Tiru, Mitrea, Putanu - Daminuta, Nedelcu (Hodorogea '85) - Cirstocea, Mitrita, Fl. Tanase (Nastasie '67) - Rusu (Cioabla '46). Antrenor: Bogdan Stelea.

Cartonase galbene: Cretu '10, Mitici '70, Calugaru '86 / Daminuta '14.

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Sebastian Gheorghe, Daniel Mitruti (asistenti) - Lucian Rusandu (rezerva).

Observatori: Irina Mirt, Iulius Nemteanu.

La partida de la Iasi au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.

Atacantului echipei FC Viitorul, Vlad Rusu, i s-a facut rau la pauza si a avut nevoie de interventia medicilor de pe ambulanta. El a fost inlocuit inainte de inceperea reprizei secunde cu Florin Cioabla.