Formatia Pandurii Targu Jiu a invins, luni, in deplasare, cu scorul de 1-0, dupa prelungiri, echipa Gaz Metan Medias si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Ligii-Adeplast, potrivit Mediafax.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Paraskevas, in minutul 94.

Din minutul 97, Gaz Metan Medias a evoluat in inferioritate numerica dupa ce Enescu a fost eliminat.

In minutul 26, Llullaku a executat o lovitura de la 11 metri, mingea a fost respinsa de Stanca, a ajuns la Buziuc, care a tras in bara transversala, iar apoi a ajuns din nou la Llullaku, acesta reusind sa inscrie insa golul a fost anulat pe motiv de hent.

Gaz Metan Medias: Plesca - Cretu, Fl. Ilie, Mujdragici, Buzean - Llullaku, Tahar (Todea '59), Enescu, R. Avram (Figliomeni '68) - Fl. Dan - Vitinho (Buziuc '24). Antrenor: Cristi Dulca

Pandurii Targu Jiu: Stanca - Pleasca, Erico da Silva, Paraskevas, Momcilovici - Anton (Roman '60), Elton da Silva, Radut - Iorga (Buleica '82), Matulevicius, Shalaj (Nicoara '79). Antrenor: Petre Grigoras

Cartonase galbene: Buziuc '72, Enescu '88, '97 / Stanca '17, Erico Da Silva '25, Elton Da Silva '77, Pleasca '79, Momcilovici '81, Roman '90+4

Cartonas rosu: Enescu '97

Arbitri: Florin Miron (centru) - Dragos Iliescu, Daniel Ciocanea (asistenti) - Marian Balaci (rezerva)

Observatori: Marian Salomir, Dan Potocianu

Tot luni seara, Dinamo a invins la Chiajna cu 3-1 si merge in sferturi, potrivit GSP.ro

Echipele calificate in sferturile de finala ale Cupei Ligii sint: Steaua, CSMS Iasi, Viitorul, Astra, Otelul, "U" Cluj, Pandurii si Dinamo.