​VIDEO Neymar a plans la conferinta de presa: "Ii sustin pe Messi si Mascherano, dar nu sustin Argentina in finala CM"

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 11 iulie 2014, 13:15 Sport | Fotbal

Neymar
Foto: Captura YouTube
​Neymar a discutat cu presa pentru prima data dupa accidentarea suferita la spate in timpul meciului cu Columbia, atacantul Barcelonei precizand sa se simte mai bine. In momentul in care a fost intrebat despre faptul ca putea sa ramana paralizat, jucatorul a izbucnit in plans. De asemenea, Neymar a mai spus ca ii va sustine pe Messi si pe Mascherano (coechipierii sai de la echipa de club), dar nu si echipa Argentinei in finala cu Germania.

"Le doresc noroc coechipierilor mei Messi si Mascherano (...) Messi a castigat tot (n.r. - cu exceptia CM) si merita sa fie campion. (...) Nu sustin Argentina, dar sustin doua persoane pe care le cunosc, dintre care una mi-a fost idol si referinta in adolescenta. Cineva special, chiar si la antrenament. Sunt doua persoane bune", a declarat Neymar, citat de Mediafax.

Vezi aici momentul in care Neymar plange la conferinta de presa:




Citeste mai multe despre   



















7151 vizualizari

  • +1 (11 voturi)    
    ce jeg... (Vineri, 11 iulie 2014, 13:35)

    dandra [utilizator]

    imi place de el ca e fairplay, ca sa nu mai vorbim de mare actor al simularilor.
    • 0 (12 voturi)    
      ipocriti (Vineri, 11 iulie 2014, 13:46)

      ics. [anonim] i-a raspuns lui dandra

      ... mai, e usor sa ii judeci pe altii! Joci fotbal mai bine decat el?

      Esti invidioasa (andra)? El a ajuns acolo prin munca si talent. Tu, ce faci?

      ps: nu imi place freza lui, nu tin cu Barcelona/Brazilia/Argentina/Germania - dar hai sa ne vedem de lungul nasului.
      • +5 (9 voturi)    
        - (Vineri, 11 iulie 2014, 14:27)

        EXEs [utilizator] i-a raspuns lui ics.

        Nu stiu unde vezi tu ipocrizie, iar invidia e total fara sens la distanta in km sau in $ care ne separa de actorii astia.
        Eu nu vad nimic fairplay in ce a facut, mai degraba vad ordinele pe care le-au dat prin spate sefii de la Barcelona. Este intradevar ipocrizie sa sustii un jucator si sa zici ca nu sustii echipa lui; e ca si cum ai zice ca fotbalul e un joc individual si nu de echipa.
        Eu personal m-am saturat de plangaceala brazilienilor care mi se pare de altfel extrem de falsa. Au avut extrem de mult timp sa pregateasca acest campionat mondial si n-au fost in stare de nimic. Coruptie la greu, criminalitate extrema, lupte de strada in continuu si o totala lipsa de respect pentru turistii care au venit sa vada un spectacol intr-o asazisa patrie a fotbalului. Participarea brazilienilor la spectacol a fost absolut 0; in afara de imnul national pe care recunosc l-au intonat superb, nu au cantat absolut nimic in timpul partidelor. De asemenea nu au fost in stare sa poarte un minut de reculegere pentru fostul mare jucator Di Stefano. A trebuit sa vina FIFA si abia la urmatorul meci o sa se respecte o regula care mie mi se pare de bun simt.
        Nu mi-a placut Germania deoarece mi se pare exagerat de exacta si tacticizata, dar dezordinea asta sud-americana combinata cu interminabilele simulari si fragmentari, urmate de plangaceli artistice au devenit absolut insuportabile.
      • +4 (6 voturi)    
        Eu nu joc mai bine ca el dar sunt mai corect (Vineri, 11 iulie 2014, 15:25)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui ics.

        Caracterul unui om nu se masoara dupa abilitatea de a lovi o minge. Chestia cu munca se pare ca lipseste din activitatea acestor "talentati". De altfel oameni de nimic : isi rup picioarele cand joaca pe banii de la club si se protejeaza ca domnisoarele de pension cand joaca la nationala. Doar ceva "zapada" ii mai anima.
    • +2 (8 voturi)    
      Vine din America de Sud (Vineri, 11 iulie 2014, 14:14)

      Florin Cj [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Nu trebuie judecat aspru. In fotbalul din America de Sud se simuleaza des si e destul de tolerat.

      O sa-si revizuiasca comportamentul dupa 1-2 ani in Europa uscultand indicatiile staffului/coechipierilor sau reactiile suporterilor.

      Iti dau exemplu cativa jucatori care au venit din America de Sud si simulau la greu in primii ani in Europa: Ronaldinho, Robinho, Saviola, etc.

      Si sunt altii care au jucat toata viata in Europa si inca mai plonjeaza -> Robben :)
      • 0 (0 voturi)    
        da (Sâmbătă, 12 iulie 2014, 12:28)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Florin Cj

        roben e de departe cel mai mare ''artist''.
    • +2 (8 voturi)    
      de ce (Vineri, 11 iulie 2014, 14:20)

      pecos [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      iti place sau nu ti place...?

      "actoria" la care faci referire este reala in acest sport din brazilia si
      1. e prea tanar sa faca scene lacrimogene,
      2. n'are nevoie de asa ceva,
      ..btw, brazilienii sunt fani cu explozie emotianala fantastica, sinucideri, reactii extreme, etc, cand echipa lor de fotbal pierde...de ce nu ar plange sincer....?
      ce rau am ajuns sa credem ca este o facatura pardon ce bine am ajuns sa credem ca toata lumea e ca noi, adica prefacuta!