​FOTOGALERIE Imaginile care spun totul despre Brazilia - Germania

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Miercuri, 9 iulie 2014, 11:50 Sport | Fotbal

Brazilia a trait marti una din cele mai negre zile din istoria fotbalistica, tara gazda a Campionatului Mondial de Fotbal fiind demolata de Germania in semifinale, scor 7-1. "A fost cea mai rea zi din viata mea", a completat Luis Felipe Scolari, antrenorul Braziliei.























Citeste mai multe despre   



















26525 vizualizari

  • -13 (21 voturi)    
    Unde sunt imaginile cu samba?! (Miercuri, 9 iulie 2014, 12:08)

    Metec [utilizator]

    Ceea ce lipseste din acest colaj este samba suporterilor brazilieni, care au sfidat infrangerea, dansand toata noaptea! Un spirit de adevarati invingatori, pe care la romani nu-l vom gasi niciodata...
    • +31 (31 voturi)    
      :)) (Miercuri, 9 iulie 2014, 12:23)

      corvus coraX [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      La Mamaia...
    • +17 (21 voturi)    
      ??? vise taica vise?? (Miercuri, 9 iulie 2014, 12:25)

      oximoron [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      care samba? probabil doar in visele tale. In realitate au fost chiar revolte de stradacu lacrimogene, ardere de steag (cel nemtesc evident), rupere de plancarde, etc...suporterii nemti fiind protejati de politie si tinuti pe stadionul pana se calmeaza spiritele.

      De, brazilieni, ce vrei....nu poti avea prea multe pretentii de la ei.

      Felicitari nemtilor pentru fair-play. Ma intreb, daca batea Brazilia cu 7: pe nemti, tot asa de fair-play erau??! Ma tem ca nu.
      • -3 (7 voturi)    
        Pe Euronews am vazut dansurile brazilienilor (Miercuri, 9 iulie 2014, 14:32)

        Erasm [anonim] i-a raspuns lui oximoron

        Problema ta daca te informezi numai de pe HotNews...
        • +1 (3 voturi)    
          eroare (Miercuri, 9 iulie 2014, 15:32)

          oximoron [utilizator] i-a raspuns lui Erasm

          faptul ca ai vazut niste dansuri de samba, nu inseamna ca erau de aseara.
          citeste ce-or facut si-n 1950, sau tu crezi ca au evoluat de atunci?
    • +10 (12 voturi)    
      mie mi s-au parut (Miercuri, 9 iulie 2014, 12:34)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      cei mai urati suporteri de la mondialul asta; pentru tara gazda e nasol sa nu auzi mai nimic pe toata durata meciului, doar sa zbieri un pic la goluri si sa huidui cand are echipa adversa mingea ... pe scurt: nu mai e nici echipa ce era, nici galeria!
      • 0 (0 voturi)    
        of, saracii de ei... (Vineri, 11 iulie 2014, 15:00)

        dandra [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        ...ma refer la copii din Gaza.
    • +8 (8 voturi)    
      ma cam indoiesc ca le- ars de samba (Miercuri, 9 iulie 2014, 14:00)

      bancher [anonim] i-a raspuns lui Metec

      Brazilia era in pragul revoltei la acest campionat mondial. S-au cheltuit prea multi bani pt o tara saraca, bani care mai bine erau bagati in educatie sau sistemul medical (ca autostrazi au destule).
      Acum, ca Brazilia a fost eliminata, eu cred ca revoltele vor reaparea
      • +7 (9 voturi)    
        ce atata educatie? (Miercuri, 9 iulie 2014, 14:50)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        dai cu piciorul in minge, te ia Barca sau Realu' si gata... ce? Becali si Vanghelie sa ramana singuri?
      • +1 (1 vot)    
        dar (Joi, 10 iulie 2014, 12:38)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        de ce e brazilia o tara saraca, ca pute pamintul pe care-l au de toate resursele posibile, minerale si agricole, sint doua sute de milioane de oameni, deci nu le lipseste forta de munca, de ce oare e otara saraca?
  • +16 (18 voturi)    
    wm (Miercuri, 9 iulie 2014, 12:44)

    kronk [utilizator]

    Nemtii se ocupa mai mult de antrenamente,in timp ce altii merg in circiumi,isi fac tunsuri sofisticate si multiple tatuaje.De hahalerele lui pitzurca sa nu mai vorbim.
    • +5 (7 voturi)    
      fotogalerie.... (Miercuri, 9 iulie 2014, 15:00)

      brahmenau [utilizator] i-a raspuns lui kronk

      Löw chiar a pregatit meciul cu brazilienii, pragmatic,tehnic,atletic...iin timp ce brazilienii storceau lacrimi si emotii de solidaritate cu Neimar...Au avut noroc cu croatii, cu chile si nu numai...o echipa slaba, asezata rau in teren.
    • 0 (0 voturi)    
      da (Joi, 10 iulie 2014, 12:40)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui kronk

      puteaio sa ai bunul simt sa pui ghilimele cind reproduci zicerile lui jeremy clarckson - top gear.
  • +2 (2 voturi)    
    imaginile sunt explicite :-) (Miercuri, 9 iulie 2014, 12:54)

    dipling [anonim]

    https://www.youtube.com/watch?v=b8Shi6Q1zSI
  • -17 (19 voturi)    
    bai nene, potoliti-va (Miercuri, 9 iulie 2014, 13:29)

    vlad [anonim]

    O societate innebunita dupa mirosul sangelui.

    A fost un meci penibil, imi pare rau ca n-am inchis in min 20.

    Nemtii au fost lipsiti de fair play, trebuiau sa se opreasca dupa prima repriza, prea mare lipsa de respect pentru tara gazda, pentru copiii care plangeau in tribune..
    • +13 (15 voturi)    
      i-auzi (Miercuri, 9 iulie 2014, 14:06)

      oximoron [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      dar de ce nu or plecat nemtii , eventual sa le dea cupa brazilienilor de-a moaca, ca de, nu conteaza cine-i cel mai bun ci al de plange cel mai mult.
      Natie de milogi.
    • +11 (13 voturi)    
      iesi acasa, nene (Miercuri, 9 iulie 2014, 14:23)

      harapalb [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      Vezi ce a scris user-ul kronk mai sus, asta e adevarul.

      Lipsiti de fair play? Sa se opreasca? Baigui si tu tot ce-ti vine la gura. Sa zica mersi ca le-au lasat golul de onoare (care s-a cunoscut ca a fost cadou).
    • -7 (11 voturi)    
      Ai dreptate... (Miercuri, 9 iulie 2014, 14:40)

      Tikaran [anonim] i-a raspuns lui vlad

      Nemtii nu au sentimente, sunt niste brute si niste automate. S-a vazut si in istorie...
      De-aia, cand ii prinzi descoperiti, merita sa-i faci una cu pamantul! Ca nici ei nu au mila...
      Remember?
      Barcelona- Bayer Leverkusen: 7-1
      Romania - Germania (joc amical): 5-1
      • +4 (6 voturi)    
        ai dreptate...mustesti de ura si prostie (Miercuri, 9 iulie 2014, 15:17)

        brahmenau [utilizator] i-a raspuns lui Tikaran

        penibila argumentarea...mai urmeaza sa sa ni-l bagi la inaintare pe unul din criminalii lor de razboi......ce nu ai vazut, e faptul ca nemtii stiau ce fac si ce vor, in timp ce brazilienii mi-au inspirat mila...ce-a ajuns fotbalul brazilian....penibili ca si comemorarile prosport la 20 de ani de la CM din 1994...
      • +3 (3 voturi)    
        recunoasterea -calea vindecarii (Miercuri, 9 iulie 2014, 15:36)

        oximoron [utilizator] i-a raspuns lui Tikaran

        e bine totusi ca recunosti de meciul amical in 1900 toamna, cand "bravii" romanasi i-or batut de penmti desi , din cate imi amintesc eu, in ultimii 15 ani nu am mai participat la nimic noi )romanii) iar nemtii or mai si castigat cate ceva.
    • +4 (4 voturi)    
      Pai s-au oprit (Miercuri, 9 iulie 2014, 15:17)

      sile [anonim] i-a raspuns lui vlad

      In repriza a doua n-au dat decat doua. N-au mai alergat aproape deloc.
    • +9 (9 voturi)    
      hai nene...muta-te la alta masa (Miercuri, 9 iulie 2014, 15:32)

      brahmenau [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      dupa tine, vinovati sunt nemtii!! Nu artistul ala de Scolari....nu figurantii aia care nu-s antrenati sa poarte tricoul brazilian. Ce greseli au facut in aparare la golurile nemtilor e unic in istoria fotbalului brazilian!!! Nemtii au fost decenti, nu au provocat publicul si s-au purtat corect, fair-play cu adversarul...daca vroiau sa-i umileasca era la pauza 10-0, Brazilia nu mai exista ca echipa pe teren si nici pe banca
    • +1 (1 vot)    
      mai nene.. (Joi, 10 iulie 2014, 11:02)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      ..nu prea le ai cu sportul.. ultimul gol al meciului a fost cadoul nemtilor pentru brazilieni ca sa nu ii bata cu 7:0..
      vreo 2 goluri erau chiar de aparat.. dar si portarul si fundasii braziliei au cazut psihic dupa primul gol (care era gol parabil de catre portar).
  • 0 (2 voturi)    
    Brasil (Miercuri, 9 iulie 2014, 20:47)

    Arlekin [anonim]

    pariasem ptr un 3-1 ptr DE insa la 5-0 deja ma durea burta de ras... :)))
    pina si in SPORTUL rege europenii's mai buni...?
    MEHEHE!...