Raspunsul lui Lionel Messi, dupa ce a ignorat un copil de mingi: "Nu l-am vazut ca este acolo"

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 17 iunie 2014, 12:58 Sport | Fotbal

Messi si copilul de mingi
Foto: Captura YouTube
​Inainte de meciul Argentinei cu Bosnia (castigat cu 2-1), Lionel Messi l-a lasat cu mana intinsa pe unul din copiii de mingi, care venise sa-l salute. La cateva zeci de ore distanta, starul argentinian a oferit si prima explicatie. "Nu l-am vazut ca este acolo", a precizat decarul "Pumelor".

Raspunsul lui Messi


"Cum adica n-am vrut sa-l salut? N-am vazut ca este acolo. De fapt, am vorbit cu cei doi copii care au venit sa dea mana cu mine. N-as face niciodata asa ceva, am un nepot tanar si un fiu, nu m-as purta niciodata in felul asta cu un copil", a declarat Lionel Messi.

In momentul in care jucatorii Argentinei au aparut de la vestiare, unul din copiii de mingi a intins mana pentru a-l saluta pe Lionel Messi. Decarul argentinian nu i-a raspuns insa, Messi ducandu-se sa-l salute pe centralul partidei.

Dezamagit de intamplare, fanul si-a reluat linistit locul langa ceilalti copii de mingi. Momentul a fost comentat mult pe retelele de socializare, Messi fiind criticat aspru.


Citeste mai multe despre   






















7738 vizualizari

  • -8 (12 voturi)    
    indigo (Marţi, 17 iunie 2014, 14:38)

    demaGOGU [utilizator]

    "Poate a spus copilul ceva, poate a vorbit urât, o fi înjurat, sigur a făcut el ceva"
    • -1 (5 voturi)    
      :)) (Marţi, 17 iunie 2014, 15:04)

      Montesquieu [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      daca era copilul lui Fileata de la Nana, sigur il vedea
  • +3 (7 voturi)    
    Tragedie (Marţi, 17 iunie 2014, 14:52)

    Cris07 [utilizator]

    Ce tragedie!...
    Oricum, e naspa sa fii star ca esti sub lupa, nu altceva. Nici un part nu poti sa tragi si gata, esti social asasinat!
  • +3 (5 voturi)    
    gresit! (Marţi, 17 iunie 2014, 15:24)

    gigi marga [anonim]

    Trebuie sa vedeti intregul video pe net si nu numai partea in care nu-l vede pe copil!
    Dupa ce da mana cu arbitrii Messi se intoarce si da mana cu copii de mingii, dar intre timp copilul in cauza s-a retras.
    Cred ca aici se face din tantzar -> armasar...
    • +1 (3 voturi)    
      si daca vedem intregul video pe net (Marţi, 17 iunie 2014, 17:36)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui gigi marga

      vom vedea si momentul cand i-a tras un pumn copilului =)) =))
  • +5 (7 voturi)    
    Gazetaria a devenit serviciu de vidaja! (Marţi, 17 iunie 2014, 15:26)

    LiviuIordache [utilizator]

    Daca o asemenea intimplare a ajuns subiect de rasunet mondial, gazetaria a devenit o vidanja fara nicio preocupare pentru continutul profesiei insesi! O scarpinare la ureche a unei actrite de la Teatrul 3 capace devine stire, daca se scarpina in nas, a ajuns vedeta continentala, iar daca se scarpina in pardon de expresie este deja nemuritoare. Trece un tip de 1,70 m, da mina cu un coleg de-al lui de 1,90 m, la care, politicos, cel mai scund, se uita drept in ochi, totul este inaintea unui moment in care concentrarea te pune sa faci lucrurile mecanic, acel tip nu observa o minuta de 30 cmp aflata cu un metru mai jos de privire lui, iar de aici toti cei s-au facut un scop in viata sa sprijine gardurile si sa manince din gunoaie fac un atentat la siguranta omenirii! Iar omul acela, om important, cu multa treaba, cu o gramada de probleme pe cap in aceste zile, trebuie sa raspunda, sa dea declaratii oficiale, sa, sa, sa... Paranoia totala, am ajuns etnobotanici cu totii, iar buruiana asta este, practic, antipresa de azi!
  • -1 (5 voturi)    
    cred ca nu l-ai vazut (Marţi, 17 iunie 2014, 16:25)

    zaboo [utilizator]

    de nas, nene Messy
  • 0 (2 voturi)    
    Facatura (Marţi, 17 iunie 2014, 22:28)

    Anna K [anonim]

    Totul e o facatura ordinara a lui Patriciu. Se vad clar doi pixeli albastri, nu numai unul, ca data trecuta.