VIDEO Lionel Messi, criticat aspru dupa ce l-a ignorat pe un copil de mingi care a intins mana sa-l salute

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 16 iunie 2014, 12:31 Sport | Fotbal

Lionel Messi il sfideaza pe un fan
Foto: Captura YouTube
​​Inainte de startul partidei dintre Argentina si Bosnia (2-1, de la Cupa Mondiala de Fotbal), Lionel Messi a oferit un moment mai putin placut, starul Barcelonei lasandu-l cu mana intinsa pe unul din copiii de mingi. Atacantul a fost criticat aspru pe retelele de socializare.

In momentul in care jucatorii Argentinei au aparut de la vestiare, unul din copiii de mingi a intins mana pentru a-l saluta pe Lionel Messi. Decarul argentinian nu i-a raspuns insa - e posibil sa nu-l fi vazut, Messi ducandu-se sa-l salute pe centralul partidei.

Dezamagit de intamplare, fanul si-a reluat linistit locul langa ceilalti copii de mingi. Momentul a fost comentat mult pe retelele de socializare, Messi fiind criticat aspru. 


Vezi aici momentul in care Lionel Messi nu il saluta pe unul din copiii de mingi:








Citeste mai multe despre   



















11916 vizualizari

  • -8 (16 voturi)    
    Mereu am spus ca baiatul asta... (Luni, 16 iunie 2014, 12:42)

    Sting [utilizator]

    ...are un caracter mizerabil.
  • +10 (16 voturi)    
    Eh, nici chiar asa.... (Luni, 16 iunie 2014, 12:44)

    Andradda [utilizator]

    Nu cred ca Messi l-a ignorat intentionat pe baietel.
    Daca privim clipul vedem ca nici cei care i-au urmat lui Messi nu i-au intins mana copilului.
    • +4 (8 voturi)    
      ai dreptate (Luni, 16 iunie 2014, 14:41)

      mbembe [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      fac unii din presa valuri numa ca sa-i citeasca cineva, aialati tot nu au salutat copilul
  • +7 (7 voturi)    
    saracul omulet (Luni, 16 iunie 2014, 12:48)

    outside_the_wall [utilizator]

    poate a fost prea micut ca sa il vada. Pacat.
  • +7 (11 voturi)    
    Si daca... (Luni, 16 iunie 2014, 12:49)

    Andradda [utilizator]

    ..managerii de PR ai lui Messi isi vor da seama ca incidentul neplacut trebuie cumva "reparat" o sa.l caute pe baietel, o sa organizeze o intalnire intre vedeta si copilas, o sa primeasca un tricou semnat si un bilet gratuit la filnala, si pana la urma se va vorbi despre "gestul fantastic si mirobolant" facut de Messi fata de fanul sau pitic!
    Totul se rezolva
    ))))
    • +3 (5 voturi)    
      MACAR (Luni, 16 iunie 2014, 13:02)

      sabo [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      de-ar fi asa! cel putin pentru exemplu.!!!.....
      chiar daca facut..de ochii lumii!
  • -14 (16 voturi)    
    nu e foarte clar gestul lui messi (Luni, 16 iunie 2014, 12:57)

    demaGOGU [utilizator]

    pixelul albastru va da verdictul, are cuvantul funeriu
  • +2 (2 voturi)    
    video (Marţi, 17 iunie 2014, 10:04)

    alip [utilizator]

    De ce mai puneti clipuri daca nu pot fi vizionate?
  • 0 (0 voturi)    
    Ce-i brambureala asta? (Marţi, 17 iunie 2014, 15:38)

    Taras Bulba [utilizator]

    Omul da mana cu arbitrii intai, apoi se intoarce catre copii.

    Ati auzit de respect, prioritati, etc. ?!?
    • 0 (0 voturi)    
      prostane, (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:36)

      Ponta [utilizator] i-a raspuns lui Taras Bulba

      respectul nu tine cont de varsta, functie sau persoana.
      esti un alt cocalar!!!
  • 0 (0 voturi)    
    messi... (Miercuri, 16 iulie 2014, 13:34)

    Ponta [utilizator]

    ... este un cocalar dar de pe alte meleaguri.
    Dupa doua luni de romanizare danseaza pe manele precum Reghe in jurul "gipanulu".
    Cocalarul este o specie frecvent intalnita pe oricare dintre continente a carui civilizare costa omenirea foarte mult efort (material si nu numai) iar pana acum rezultatele dau cu minus.