VIDEO Liverpool - Manchester City 3-2/ Cormoranii, favoriti pentru a castiga titlul de campioana

Duminică, 13 aprilie 2014, 17:31 Sport | Fotbal

Liverpool, victorie importanta cu City
Liverpool a castigat dramatic derbiul cu Manchester City, scor 3-2, rezultat in urma caruia a devenit principala favorita la castigarea titlului de campioana din Premier League (daca va castiga toate partidele, Liverpool va fi sigura de prima pozitie).

Gazdele au deschis repede scorul prin Sterling (6'), iar Skrtel (26') a facut 2-0 dupa o un corner. In a doua repriza, "Cetatenii" au revenit puternic si au egalat dupa reusita lui Silva (57') si autogolul lui Johnson (63').

Golul victoriei cormoranilor a venit de la Coutinho, in minutul 78. In prelungiri (90+3'), Henderson a fost eliminat pentru o intrare violenta la Nasri.