Liderul din Premier League, Chelsea, a pierdut in deplasare, scor 0-1, derby-ul londonez cu Crystal Palace, echipa care se lupta pentru evitarea retrogradarii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de capitanul lui Chelsea, John Terry, la sapte minute dupa pauza.

Crystal Palace a obtinut trei puncte uriase in economia luptei pentru salvarea de la retrogradare, reusind prima victorie in fata celor de la Chelsea, dupa 24 de ani de asteptare.

Echipe:

Crystal Palace: Speroni; Mariappa, Dann, Delaney, Ward; Dikgacoi, Jedinak; Puncheon (Parr 90'), Ledley, Bolasie (O'Keefe 70'), Jerome (Murray 88').

Chelsea: Cech; Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta; Lampard (Salah 57'), Luiz (Oscar 46'), Matic; Schurrle (Ba 70'), Torres, Hazard.