Luni seara s-au jucat ultimele trei meciuri din etapa a XXIII-a a Ligii I, oaspetii castigand suprinzator in deplasare

FC Vaslui- FC Botosani 0-1

FC Vaslui a fost invinsa pe teren propriu cu scorul de 1-0 de FC Botosani, oaspetii jucand in inferioritate numerica din minutul 71, dupa eliminarea lui Marius Croitoru.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Danci, in minutul 80, care a transformat impecabil o lovitura libera de la 25 de metri.

FC Botosani a ramas in inferioritate numerica in minutul 71, dupa ce Croitoru a primit direct cartonasul rosu pentru un fault dur asupra lui Nuno Viveiros, potrivit Mediafax.

Echipa lui Porumboiu pierde asadar un tempo important in lupta cu Dinamo pentru locul 4, dinamovistii avand 3 puncte avans (39 de puncte fata de cele 36 ale Vasluiului)

Otelul Galati-Ceahlaul Paitra Neamt 0-1

Galatiul a pierdut acasa in fata Ceahlaului, Canu marcand golul victoriei in minutul 44, cu o lovitura de cap din 3 metri, dupa un corner executat de pe partea stanga.

0-1: Dumitras a prelungit pe spate un balon centrat din corner si Canu a inscris cu o lovitura de cap din 3 metri. In minutul 18, Astafei a ratat un penalti pentru Otelul Galati, acordat de arbitrul Sebastian Coltescu dupa un fault comis de Onciu asupra lui Giurgiu.

Pandurii Tg-Jiu -Chiajna 0-1

Echipa Pandurii Tg-Jiu isi continua forma proasta nereusind sa mai castige de 5 etape. Chiajna, cu Sumudica la primul meci pe banca, a reusit sa dea lovitura pe final prin Wellington (min 84).