Manchester United, umilita pe Old Trafford de Liverpool (0-3)

Duminică, 16 martie 2014, 17:25 Sport | Fotbal

Steven Gerrard, dubla contra lui Manchester United
Liverpool a castigat la scor de neprezentare derbiul cu Manchester United, scor 3-0, intr-un meci disputat pe Old Trafford (Premier League, etapa XXX).

Steven Gerrard a deschis scorul in minutul 34, din penalti, iar tot internationalul englez a majorat avantajul in minutul 46 (tot de la punctul cu var). Tabela a fost inschisa de Luis Suarez (84'). In minutul 78, Nemanja Vidic a fost eliminat pentru doua cartonase galbene.

In plus, Steven Gerrard a ratat o lovitura de la 11 metri in minutul 79.

cetatean001 [utilizator]

Doua penalty-uri care nu prea au fost (la primul nu influenta cu nimic evolutia in careu, la a doua a fost umar la umar) si golul 3 din offside. In rest, MU din ce in ce mai penibila
      Maaa (Luni, 17 martie 2014, 14:32)

SAas [anonim] i-a raspuns lui cetatean001

Tu esti senil?Cum sa nu influenteze acel hent faza?Nu vezi ca,pe langa ca a influentat,a mai fost si intentie?
        :) (Vineri, 21 martie 2014, 20:18)

. [anonim] i-a raspuns lui SAas

mama, domnule "da". Tu zici ca nu ar trebui sa dai penalty la un hent in careu, mai ales facut anumita? Trebuia dat si galben! La al doilea penalty, jones a intrat cu capul in spatele lui allen, iar pt golul lui suarez vreau sa iti zic sa te informezi ce inseamna offside.