Meciul CFR Cluj - Steaua, intrerupt cateva minute din cauza scandarilor antimaghiare

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 8 martie 2014, 23:06 Sport | Fotbal

Arbitrul central al partidei CFR Cluj - Steaua Bucuresti, disputata sambata seara, a oprit jocul, in minutul 22, din cauza unor scandari antimaghiare ale galeriei Stelei. "Afara, afara cu ungurii din tara!", au strigat suporterii formatiei oaspete, potrivit GSP.ro.

Arbitrul Cristi Balaj i-a informat pe oficialii celor doua echipe de situatie si i-a cerut capitanului ros-albastrilor, Mihai Pintilii, sa le transmita avertismentul fanilor.

Dupa 2-3 minute, partida s-a reluat.

Echipa Steaua Bucuresti a invins, sambata, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia CFR Cluj, intr-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, in care a inscris prin Alex Chipciu in minutul 83, precizeaza Mediafax.




















8915 vizualizari

  • +1 (35 voturi)    
    da- da, (Duminică, 9 martie 2014, 0:10)

    victor L [utilizator]

    sa ramina in tara numai fanii ciobanului puscarias; tot niste ciobani.
  • +2 (24 voturi)    
    ? (Duminică, 9 martie 2014, 0:19)

    karula [utilizator]

    In Cluj, galeria Stelei, s-a trezit scandand asa ceva? Jenant...ca si la meciul de hochei cu Ciucul, cand tot Steaua a provocat...
    • +1 (7 voturi)    
      Provocat la hochei?!? (Duminică, 9 martie 2014, 3:33)

      Orizont [utilizator] i-a raspuns lui karula

      Deci dupa dumneata, sa fluturi drapelul tarii este o provocare?
      • -3 (11 voturi)    
        Da, a fost o provocare (Duminică, 9 martie 2014, 16:38)

        Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui Orizont

        Am vazut imaginile de la sfarsitul meciului de hochei. Hocheistii Stelei nu aveau nicio justificare sa fluture in arena sportiva din Miercurea Ciuc (sau Gheorghieni) steagul national.
        Daca in confruntarea de pe gheata ungurii s-ar fi exprimat necuvincios la adresa jucatorilor, familiilor acestora sau a romanilor in general, le amintesc hocheistilor de nationalitate romana ca limba noastra stramoseasca este cel putin la fel de bogata ca maghiara pentru formularea unor raspunsuri pe masura.
    • +1 (5 voturi)    
      >>>>>>>>>> (Duminică, 9 martie 2014, 6:57)

      Invincible [utilizator] i-a raspuns lui karula

      Ce ma, Clujul e Ungaria sa fie jenant? :)))
  • 0 (8 voturi)    
    RoCraina (Duminică, 9 martie 2014, 0:26)

    ucun [utilizator]

    Un palestinian la interne, unguri la cultura ... propun un evreu la finante si un bulgar la agricultura.
    Si sa vina apoi Putin sa ne alipeasca -dupa ca va lua ProTv-ul ca sa ne poata manipula.
    • +4 (4 voturi)    
      O singura concluzie (Duminică, 9 martie 2014, 16:55)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui ucun

      jos Basescu!
    • +1 (3 voturi)    
      ? (Duminică, 9 martie 2014, 19:39)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui ucun

      nu stiam ca Oprea e palestinian, praleo! sau te deranjeaza ca nici un roman n-a fost in stare sa creeze SMURD?
  • +4 (14 voturi)    
    eroare (Duminică, 9 martie 2014, 0:47)

    srpc [utilizator]

    nu erau suporterii Stelei ci mocofanii din jurul clubului FC Universitatea Cluj-Napoca (fara nici o legatura cu U Cluj)
  • +7 (9 voturi)    
    asta e nivelul (Duminică, 9 martie 2014, 7:01)

    ClaudiuO [utilizator]

    Asta e nivelul de cultura pe stadioane , d-aia nici nu ma mai uit sau ma duc pe stadioane la meciuri. Am ajuns sa cred ca fotbalul este pentru o categorie foarte joasa de oameni. Spectacol 0 , tiganie la maxim si scandal. Prefer sa ma uit la ciclism , la handbal , tenis , snooker.. sporturi in care bizonii sunt pe cale de disparitie
  • -4 (10 voturi)    
    romanii iarta dar nu uita (Duminică, 9 martie 2014, 14:27)

    tepes [utilizator]

    De ce credeti ca romanii nu va respecta dragilor conlocuitori etnici maghiari,pt.nesimtirea unor sovini care vor mai mult decit li se cuvine..
    • -2 (6 voturi)    
      uşurel (Duminică, 9 martie 2014, 19:43)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui tepes

      românii nu se respectă în primul rând pe ei înşişi, aşa că e greu să te aştepţi să-i respecte pe alţii! din păcate, prostia fudulă şi agresivă n-are alt leac decât bâta, de-aia românii performează doar în condiţii de robie
      • -2 (4 voturi)    
        ce folos,adevarul doare. (Duminică, 9 martie 2014, 23:36)

        tepes [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        Esti smecher amice, ie-i de-la dos si duci la gura.Daca citea-i atent la ce am scris nu vorbeai ca un sovin nenorocit.Asadar,cind am folosit cuvintul a respecta m-am referit-la acei sovini din care se pare ca faci si tu parte care nu se multumesc ca traiesc in Romania vor altceva.Tu Sfircule nu ai dreptul sa-i judeci pe romani ,tu sa citesti istoria adevarata sa vezi ce au facut inaintasii tai,si pe iei sa-i judeci Tu in nemernicia ta ii judeci pe romani cu prejudecatile din vremuri de mult apuse.Ca roman ma simt jignit de afirmatiile tale iresponsabile,sa-ti fie rusine om de nimic.