Razvan Burleanu: "Nu sunt un presedinte care schimba antrenori, Piturca si staful sau au sustinerea mea"

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 6 martie 2014, 10:19 Sport | Fotbal

Razvan Burleanu
Foto: Facebook
Noul conducator al FRF, Razvan Burleanu, a declarat miercuri seara, dupa meciul amical Romania - Argentina, ca selectionerul Victor Piturca si staful sau au toata sustinerea sa si a subliniat ca nu este un presedinte care schimba antrenori, informeaza dolce-sport.ro, conform Mediafax.

"Am tinut sa ma vad cu domnul Piturca si staful sau. I-am asigurat de sustinerea mea. Am stabilit o intalnire cu el. Cu totii ne dorim sa facem performanta. Am lamurit chestiunea asta si cred ca am fost ferm in ceea ce am spus. Nu sunt un presedinte care schimba antrenori. Vreau sa ne asumam toate optiunile. Piturca si staful sau au toata sustinerea mea. O sa avem un proces de consultare. Ma astept sa avem o implicare mai puternica de la el si staful lui privind proiectele de viitor. Nu se vor schimba cu nimic lucrurile", a spus Razvan Burleanu la Dolce Sport.

Despre Adalbert Kassai

"Maine (n.r. - joi) aflam daca se ascund clauze de care nu stiam in contractul lui Kassai. Nu am cum sa colaborez cu domnul Kassai. Domnul Kassai e o persoana rudimentara care nu foloseste conceptul de management", a completat Razvan Burleanu.

Razvan Burleanu (29 de ani) este, incepand de miercuri, noul presedinte al Federatiei Romane de Fotbal. In turul doi, Burleanu a acumulat 113 voturi si l-a invins pe Vasile Avram (a adunat doar 58 de voturi). Dupa 24 de ani, FRF-ul nu mai este condus de Mircea Sandu.




















2947 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Nu se vor schimba cu nimic lucrurile (Joi, 6 martie 2014, 10:41)

    thebblack [utilizator]

    atunci esti degeaba.
    • -6 (8 voturi)    
      Mai degraba esti tu degeaba, ca nu gandesti (Joi, 6 martie 2014, 11:08)

      Cornel [anonim] i-a raspuns lui thebblack

      Rezultatele se obtin pe termen mediu-lung, prin regandirea si reformarea sistemului, nu brusc printr-o simpla schimbare de antrenor. S-au mai rezumat si altii doar sa schimbe antrenori si degeaba.
      • +5 (5 voturi)    
        sunt doua probleme separate (Joi, 6 martie 2014, 11:32)

        John1712 [utilizator] i-a raspuns lui Cornel

        si schimbarea de antrenor trebuie facuta si strategia pe termen mediu-lung trebuie schimbata

        si daca tot isi propunea sa obtina mai multi bani din marketing, cum va reusi asta cu scandalul interminabil numit Victor Piturca?
      • +6 (6 voturi)    
        ? (Joi, 6 martie 2014, 11:55)

        thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Cornel

        si cam cat de lung este acel "termen mediu-lung" cand vorbim de piturca? cand putem spune cu certitudine ca nu piturca este viitorul nationalei? dupa 2 calificari ratate? 3? 5?
    • +6 (6 voturi)    
      Jos Pitzi! Jos Mafia! (Joi, 6 martie 2014, 11:09)

      JG [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

      Jos Pitzi!
      Jos Mafia!
      La vremuri noi, tot Noi!
      PS. Putzirca nu a calificat reprezentativa nationala, deci tebuie sa plece fara compensatii banesti.
    • +1 (1 vot)    
      da, ne-am lamurit si cu asta.... (Joi, 6 martie 2014, 13:24)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

      daca si pitzi e antrenor de perspectiva......atunci ne-am lamurit ce capacitate manageriala are,acest burleanu.
      p.s. trebuie sa-l scoatem pe gica din inchisoare.....
      GRATIERE PT. GICA.
  • +3 (3 voturi)    
    "Nu se vor schimba cu nimic lucrurile." (Joi, 6 martie 2014, 10:55)

    John1712 [utilizator]

    OK, am inteles cum sta treaba.
  • +4 (6 voturi)    
    Imi plac tinerii (Joi, 6 martie 2014, 10:55)

    Mircea [anonim]

    cand sunt promovati in functii . Sunt entuziasti, au putere de munca, nu au mintea incarcata de principii si prejudecati. Ii sustin total pe cei pregatiti intelectual, dornici de a schimba lucrurile . Mi se pare insa ca se cam exagereaza putin , parca am trecut in extrema cealalta. 29 , 34 de ani parca nu prea prezinta incredere totala. Chiar daca sunt putin sceptic, le urez mult succes tuturor tinerilor !
  • +2 (2 voturi)    
    deci ne-am lamurit (Joi, 6 martie 2014, 11:42)

    Gobelin [utilizator]

    ai fost pus acolo ca sa fii marioneta acelorasi mafioti din fotbal, al caror singur interes e sa-si valorifice cat mai profitabil jucatorii.
  • +5 (5 voturi)    
    S-a schimbat Tanda cu Manda (Joi, 6 martie 2014, 11:51)

    Mihai [anonim]

    Daca Nea Burlescu nu stie fotfal e si normal sa vada in "Domnul Nea Piti" un mare antrenor.Cel mai mare de la el din baie.
    Asadar, nimic nou in fotbalul romanesc.
    Asta e un fel de contabilul Nicolaescu la Ministerul Sanatatii - varza.
    Credeti ca daca au intrat 8 la mititica, s-a curatat fotbalul romanesc de excroci ?
    Dar pe Burleanu cine l-a ales ? Excrocii de la cluburi.
    O sa mai dureze inca 20 de ani, pana excrocii actuali or sa dispara, ca sa putem vorbi de un fotbal ca afara.
    Pana atunci nu ne ramane decat sa ne uitam la fotbalul adevarat jucat in Europa.Nu va iluzionati, totul e ca inainte.
  • +3 (3 voturi)    
    Mizerie romaneasca (Joi, 6 martie 2014, 11:58)

    alexjecu [utilizator]

    De fapt au schimbat golania strazii cu cea a serviciilor! Omul este o marioneta ! Totul a inceput cu sinecura oferita fostului! Intr-un sistem care nu s-a facut remarcat decat prin blaturi,golanii,scandaluri,ciordeli,etc.
  • +4 (4 voturi)    
    La vremuri noi...tot noi (Joi, 6 martie 2014, 11:58)

    HalikiBuliki [anonim]

    Pai ieri il schimba...=))
    mda...mafiotul de Sandu nu era controlabil, dar baiatul asta se pare ca da, mai ales dupa zvonurile referitoare la cum se schimbau unii la fata si isi schimbau voturile, dupa ce primeau telefoane.....
  • 0 (0 voturi)    
    Piţi ar trebui monitorizat intermediar (Joi, 6 martie 2014, 13:51)

    raduculetul [utilizator]

    Adică să-şi asume 7 puncte după primele 3 meciuri - Grecia d, Ungaria a, Finlanda d. Nu trebuie să se mai meargă pe ideea că mai sunt şanse matematice. Ce fac dacă nu mai sunt șanse? Renunț la o nouă calificare pentru că Piți invocă şanse matematice?
  • 0 (0 voturi)    
    Nehotarit (Joi, 6 martie 2014, 14:39)

    catalin72 [utilizator]

    Hm,cam nehotarit baiatul :intai zice ca vrea performanta iar apoi o intoarce ca de fapt il sustine pe Piturca ...pai ,hotaraste-te ,ce vrei de fapt ?!
  • 0 (0 voturi)    
    La vremuri noi...tot ei! (Joi, 6 martie 2014, 15:36)

    Titi [anonim]

    Asa e cel mai corect spus.
    "Domnul Nea Piti" iti amintesti cand ti-a cazut mingea in cap si ai dat gol fara sa stii? ca ultimu' prost din curtea scolii!