Atletico si Real Madrid au remizat in derbiul local, scor 2-2

Duminică, 2 martie 2014, 19:55 Sport | Fotbal

Gabi Fernandez, reusita senzationala contra Realului
Atletico Madrid si Real Madrid au incheiat la egalitate, scor 2-2, in derbiul etapei cu numarul XXVI din Primera Division. In urma acestui rezultat, echipa pregatita de Carlo Ancelotti ramane lider in prima liga de fotbal a Spaniei.

Realul a inceput in forta meciul de pe "Vicente Calderon", iar Benzema a deschis scorul in minutul 3. Gazele au egalat dupa reusita lui Koke (28'), in timp ce Gabi Fernandez a punctat pentru 2-1 in prelungirile primei reprize.

Galaticii au stat mai bine din punct de vedere fizic pe finalul de partida, iar Cristiano Ronaldo a adus remiza in minutul 82.