Manchester City, cu Costel Pantilimon titular, a castigat Cupa Ligii Angliei

Duminică, 2 martie 2014, 17:57 Sport | Fotbal

Costel Pantilimon
Manchester City a cucerit, duminica, Cupa Ligii Angliei la fotbal, dupa ce a invins cu scorul de 3-1 pe Sunderland. La "cetateni", Costel Pantilimon a fost integralist. Meciul s-a disputat pe "Wembley".

La pauza, Sunderland a condus cu 1-0, gratie golului reusit de Borini (8'). In a doua repriza, City a intors soarta finalei dupa ce Yaya Toure (55'), Nasri (56') si Navas (90') au punctat.

Dupa meciul de duminica, Costel Pantilimon a ajuns la cel de-al treilea trofeu castigat in tricoul celor de la Manchester City: titlul si Supercupa in 2012 si Cupa Ligii Angliei (2014).