VIDEO Barcelona - Valencia 2-3/ Campioana, stopata pe Camp Nou

Sâmbătă, 1 februarie 2014, 19:19 Sport | Fotbal

Messi, evolutie stearsa cu Valencia
Barcelona a pierdut surprinzator pe Camp Nou, campioana Spaniei fiind invinsa, scor 3-2, de Valencia (Primera Division, etapa XXII). In urma acestui rezultat, catalanii pot pierde prima pozitie din clasament (Atletico Madrid si Real Madrid pot trece peste echipa pregatita de Tata Martino).

Alexis Sanchez a deschis scorul pentru gazde (7'), dar oaspetii au intors rezultatul dupa reusitele lui Parejo (44') si Piatti (48'). Messi a egalat in minutul 53 din penalti (o decizie cel putin discutabila a centralului), iar Paco (59') a inchis tabela.

In minutul 78, Jordi Alba a fost eliminat dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

1 FC Barcelona 54 (+1 joc)
2 Atletico Madrid 54
3 Real Madrid 53 etc.

Vezi aici rezumatul partidei Barcelona - Valencia:

2969 vizualizari

• -6 (6 voturi)
    uraaaa! (Sâmbătă, 1 februarie 2014, 19:48)

victor L [utilizator]

hai Real :P
      ai postat mai devreme cu o zi... (Duminică, 2 februarie 2014, 1:05)

visio [utilizator] i-a raspuns lui victor L

felicitări...
    Un meci ciudat (Duminică, 2 februarie 2014, 13:15)

sigi [utilizator]

Au condus bine meciul,au deschis usor scorul,apoi la faze la care nu anuntau nimic au venit golurile.Doua au venit de langa piciorul lui Pique care parca era anesteziat.Erau rigizi,si Xavi si Busquets.Ora 4 dupaamiaza nu le prieste,cred ca atunci ei deobicei dorm.Au pierdut 3 punte importante pe delasarea lor.La 1-0 venit repede si usor,se prevestea o manita ...si a venit infrangerea.De cand a venit Tata Martino,echipa e vraiste,aplica el sistemele lui de rotatie,e mandru ca orice antrenor si vrea sa schimbe tactica,sa nu se zica ca el ar fi castigat cu schemele lui Guardiola.Oricum acum nu stau sa ma uit diseara si sa tin pumnii lui Athletic Bilbao sa bata pe Real ,ca sa strig dupa aia uraaa Barca.