Astra si Steaua au remizat, scor 1-1, intr-o partida contand pentru etapa cu numarul doi din Liga 1 (restanta). In urma acestui rezultat, diferenta dintre cele doua echipe a ramas de trei puncte, cu mentiunea ca echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf are doua partide mai putin disputate.

Laurentiu Reghecampf a plecat de la SteauaFoto: HotNews / DP

Click aici pentru rezultate si clasament.

Vezi desfasurarea Live Text a partidei Astra - Steaua:

Final de partida la Giurgiu, Astra - Steaua 1-1

S-au aratat doua minute de prelungire

82' Budescu a fost inlocuit de Ivanovski

82' Piovaccari a parasit terenul, in locul sau a intrat Stanciu

76' Prepelita este inlocuit de Gabi Iancu

73' Yazalde trimite din apropiere, mingea este deviata, dar se duce pe langa poarta Stelei

71' Yahaya este inlocuit de Marian Cristescu

68' Szulaka respinge din fata portii, actiune importanta pentru Astra

67' Yahaya primeste cartonasul galben

65' Chipciu este inlocuit de Tatu

63' Bukari patrunde pe un culoar, suteaza insa slab, iar Tatarusanu retine fara emotii

60' Yoda este inlocuit de Bukari la Astra

58' Chipciu nu ii paseaza lui Latovlevici, iar Steaua rateaza o actiune importanta

53' Sutul lui Adi Popa este deviat de apararea celor de la Astra

48' Gardos degajeaza o minge care putea deveni periculoasa pentru apararea Stelei

A inceput repriza a doua a disputei de la Giurgiu

Pauza la Giurgiu, Astra - Steaua 1-1

45+1' Varela egaleaza cu un sut din apropiere, dupa un corner executat de pe partea stanga. Astra - Steaua 1-1

Un minut de prelungire

39' Piovaccari primeste cartonasul galben, dupa ce a protestat la o decizie a centralului

37' Laurentiu Reghecampf a fost eliminat pentru proteste

35' Astra pleaca pe un contraatac, mingea ajunge la Enache, iar acesta deschide scorul cu un sut din voleu, din unghi, pe coltul scurt. Tatarusanu are partea sa de vina. Astra - Steaua 1-0

35' Piovaccari dribleaza un adversar, cade la marginea careului mare, dar nu primeste nimic

28' Matel trimite in diagonala, mult pe langa poarta lui Tatarusanu

25' Szukala si Gardos se incurca la o centrare, actiunea ramane fara rezultat pe tabela de marcaj

21' Piovaccari scapa spre poarta gazdelor, cade, insa nu obtine nimic

11' Contraatac al gazdelor - mingea ajunge la Budescu, dar sutul acestuia este blocat de Prepelita

11' Chipiciu trimite in forta, Lung Jr respinge cu dificultate

9' Piovaccari respinge o centrare a lui Budescu, prima faza mai periculoasa a gazdelor

4' Tanase intoarce un adversar, suteaza puternic la coltul scurt, dar Silviu Lung Jr respinge cu un reflex bun. Ocazie importanta pentru Steaua