VIDEO Chelsea, eliminata din Cupa Ligii Angliei de Sunderland

Miercuri, 18 decembrie 2013, 10:52 Sport | Fotbal

Jose Mourinho
Chelsea a parasit Cupa Ligii Angliei in faza sferturilor, formatia pregatita de Jose Mourinho fiind invinsa de Sunderland, scor 2-1, dupa prelungiri.

Sunderland este ocupanta ultimului loc din Premier League si este antrenata de Gustavo Poyet, fost jucator al celor de la Chelsea.

Au marcat: Lee Cattermole (46' - autogol) pentru Chelsea, respectiv Fabio Borini (89') si Sung-Yueng Ki (119') pentru gazde.

Intr-o alta partida a zilei, Manchester City s-a impus, scor 3-1, pe terenul celor de la Leicester.