VIDEO Liga 1: Ceahlaul - Steaua 0-2

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 20:23 Sport | Fotbal

Laurentiu Reghecampf a plecat de la Steaua
Foto: HotNews / DP
Steaua s-a impus pe terenul Ceahlaului, scor 2-0, intr-o partida contand pentru etapa cu numarul XVI din Liga 1. Adi Popa (9') si Stanciu (44') au punctat pentru echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf. In urma acestui succes, formatia din Ghencea se mentine la sase puncte in spatele liderului Astra Giurgiu (campioana Romaniei are insa doua partide mai putin disputate). 

Click aici pentru rezultate si clasament.


Cum s-au marcat golurile

* 44' Stanciu a majorat avantajul Stelei cu un sut imparabil, cu mult efect, din afara careului mare. Ceahlaul - Steaua 0-2

* 9' Adi Popa deschide scorul din apropiere, dupa o centrare a lui Stanciu. Ceahlaul - Steaua 0-1



Echipe:

Ceahlaul: Jovici - Dumitras (Popadiuc '46), Marc, Canu, Rusu - Achim (Onciu '65), Stana - Chitosca (Lucas Garcia '65), Golubovici, Gheorghiu - Constantinescu. Antrenor: Vasile Miriuta.

Steaua:
Tatarusanu - Rapa (Prepelita '46), Gardos, Szukala, Latovlevici - Pintilii (Varela '67), Bourceanu - Adi Popa, Stanciu (Chipciu '77), Tanase - Piovaccari. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Cartonase galbene: Marc '15, Rusu '18, Gheorghiu '35 / Rapa '36.























2779 vizualizari

  • -4 (8 voturi)    
    Fara victorie mai bine! (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 21:12)

    george_neagu [utilizator]

    Pentru ce sa mai castige Steaua campionatul si la anul, ca sa se faca iar de ras in Europa? Sa lase pe altii care sunt mai ambitiosi caci s-a dovedit ca doar aia care au venit de jos si din provincie, au reusit in ultimii ani sa joace forbal.
    • +5 (7 voturi)    
      oare? (Sâmbătă, 14 decembrie 2013, 23:27)

      steluta [anonim] i-a raspuns lui george_neagu

      Daca lasi la o parte ideile preconcepute si te uiti la contributia Stelei la coeficientul UEFA al Romaniei, iti vei da seama unde si cat gresesti.
      • +1 (5 voturi)    
        lasa-l (Duminică, 15 decembrie 2013, 1:15)

        thebblack [utilizator] i-a raspuns lui steluta

        de la el, de jos si din provincie, acolo unde se joaca forbal, asa se vede.
        • 0 (4 voturi)    
          Steaua e ZERO fara provincie (Duminică, 15 decembrie 2013, 13:49)

          George [anonim] i-a raspuns lui thebblack

          Amice, absolut toti jucatorii Stelei sunt adusi din provincie!!! Pricepi? Fara jucatorii din provincie Steaua n-ar fi avut niciodata performante. Asa ca las-o balta... ///!
          • 0 (2 voturi)    
            asa, si? (Duminică, 15 decembrie 2013, 15:19)

            thebblack [utilizator] i-a raspuns lui George

            care e ideea?

            majoritatea jucatorilor barcelonei sunt adusi de oriunde mai putin barcelona. la fel real. la fel manchester united si city, la fel bayern, la fel juventus. despre ce vorbim aici?
      • -1 (1 vot)    
        pt. coeficientul stelei (Duminică, 15 decembrie 2013, 15:47)

        kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui steluta

        ati sacrificat tot, stadioanele goale si lipsa investitorilor adevarati, stau marturie.
        va bazari doar pe valize, brichete, huligani, rejucarea unor meciuri la care nu va convin rezultatele, iar deaconu, tudor si balaj, sunt cei mai longevivi jucatori de baza ai vostrii.
        cum dracu ma, sa te arbitrteze tudor, si sa nu pierzi nici un meci cu el la centru !? tudor a invalidat prin asta pina si teoria probabilitatilor !
    • +1 (3 voturi)    
      clasamentul rusinii (Duminică, 15 decembrie 2013, 8:48)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui george_neagu

      Austria Wien 6 1 2 3 5 10 −5 5
      Copenhagen 6 1 1 4 4 13 −9 4
      Steaua 6 0 3 3 2 10 −8 3
      CSKA Moscow 6 1 0 5 8 17 −9 3
      Celtic 6 1 0 5 3 14 −11 3
      Real Sociedad 6 0 1 5 1 10 −9 1
      Anderlecht 6 0 1 5 4 17 −13 1
      Marseille 6 0 0 6 5 14 −9 0
  • 0 (0 voturi)    
    se va putea spune (Duminică, 15 decembrie 2013, 16:26)

    victor L [utilizator]

    despre Steaua ca "n-a dansat decit o vara".
  • 0 (0 voturi)    
    Provincie (Marţi, 17 decembrie 2013, 10:48)

    Marco [anonim]

    Bai George cred ca sint multi care gandeste ca tine...pai mai bine din provincie decat din strainatate...nu ca as fi nationalist,dar ori avem exhipe romanesti ori sintem echipe straine???pai daca te uiti la toate formatile care se bat la titllu uita-tte sa vezi ce jucatori au...mie si rusine sa ma gandesc ca exhipele din provincie care spui tu sa ii lase sa joace au numai jucatori straini...si romani nostri unde sint???eu cand spun echoa romaneasca ma gandesc echipa formata din jucatori romani si nu din brazilia,africa,columbia,etc...