Formatia Pandurii Targu Jiu a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Universitatea Cluj, intr-un meci contand pentru etapa a XVII-a a Ligii I. Potrivit Mediafax, golurile au fost marcate de Shamsin '58 si Alex Dos Santos '85 si '90.

1-0: Shamsin a deschis scorul dupa o pasa de la Eric.

In minutul 69, Eric a marcat, insa golul a fost anulat dupa aproximativ doua minute de arbitrul Cristian Balaj.

2-0: Dos Santos a marcat cu capul dupa o centrare de la Elton.

3-0: Dos Santos a reusit "dubla" dupa o pasa de la Momcilovici.

Pandurii Targu Jiu: Stanca - Momcilovici, Mamele, Paraskevas, Ungurusan (Buleica '56) - Anton, Elton - Eric, Breeweld, Alex dos Santos - Adrovici (Shamsin '25, Pleasca '77). Antrenor: Cristian Pustai

Universitatea Cluj: Veselovsky - Ciupe, Ninu, Abrudan, Takacs (Rilke '67) - Cristocea, Bucsa - Kovacs (Calcan '62), Tirnacop, Borza (Mendy '54) - Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja

Cartonase galbene: Dos Santos '62, Shamsin '76 / Ninu '67, Tirnacop '16

Arbitri: Cristian Balaj (centru) - Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzica (asistenti) - Horatiu Fesnic (rezerva)

Observatori: Cornel Sorescu, Gheorghe Nedelescu