Laurentiu Reghecampf, dupa remiza cu Petrolul: "Nu am jucat fotbal, am fost surprinsi de adversari"

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 2 decembrie 2013, 11:15 Sport | Fotbal

Laurentiu Reghecampf a plecat de la Steaua
Foto: HotNews / DP
Steaua a bifat doar o remiza, scor 1-1, pe propriul teren, impotriva celor de la Petrolul. "Nu am jucat fotbal, am fost surprinsi de presingul adversarilor", a precizat Laurentiu Reghecampf, tehnicianul campioanei Romaniei. "A fost viciere de rezultat", a completat Mihai Stoica, managerul general al formatiei din Ghencea.

"Un rezultat care nu ne ajuta foarte mult, dar daca e sa analizam corect cred ca este un rezultat bun. La fazele fixe, jucatorii nostri stiu foarte bine ce au de facut. Nu au tratat cu foarte mare seriozitate aceste faze. La finalul meciului am fost agitat, pentru ca la faza golului primit trebuia sa fim mai atenti. Stanciu trebuia sa intarzie executarea, dar jucatorii ma cunosc si cred ca nu este niciun fel de problema. In multe momente nu am incercat sa construim, sa jucam fotbal si am fost surprinsi de presingul lor avansat. Trebuia sa ne descurcam mai bine" - Laurentiu Reghecampf, citat de Mediafax.

"Cei care conduc fotbalul romanesc ar trebui sa fie mult mai atenti cu programarea acestor meciuri. Noi am fost intelegatori ca sa ajutam echipa nationala, dar o sa ajungem sa jucam 30 de meciuri in cinci luni. Nu e normal sa jucam doar la ora 21.00, dar nu avem ce face, trebuie sa jucam. Trebuie sa ne gandim si la fotbalistii care joaca din trei in trei zile", a completat Reghecampf.

MM Stoica: "A fost viciere de rezultat"

"A fost un meci cu un anumit grad de spectaculozitate, in primul rand datorita determinarii cu care au jucat ambele echipe. S-a terminat cu un rezultat care as fi fost pregatit sa spun ca e echitabil, dar vreau sa adresez o intrebare domnului arbitru Hategan, care oficiaza prin UEFA Champions League: <De ce nu a fost eliminat Benga, cand l-a lovit pe Popa, intr-un moment cand jocul era oprit?'. Benga a adus egalitatea. E o viciere de rezultat, iar campania presei impotriva noastra ne afecteaza" - Mihai Stoica, la Digisport.
























1590 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    =)) (Luni, 2 decembrie 2013, 11:24)

    dandra [utilizator]

    ce poate declara un sportiv, decat ca a fost suprins:)
    probabil se asteptau sa joace pe teren un remi pe surprize turbo, sau sa miroasa iarba verde de acasa...de pe gazon.
  • +2 (2 voturi)    
    Laurentiu Reghecampf: nu am jucat fotbal...... (Luni, 2 decembrie 2013, 12:35)

    Sportivu [anonim]

    Nu sunt fan Steaua, dar imi place fotbalul si simpatizez cu mai multe echipe, inclusiv cu Steaua.
    Acest Rege n-are nici-o viziune despre fotbalul modern si va duce Steaua in jos. Este inadmisibil sa nu-si invete jucatorii sa fie concentrati, atenti, sa paseseze dintr-una si in viteza, sa joace ofensiv, mai ales "acasa". Cum e posibil ca de la prima minge (Steaua a avut lovitura de incepere) sa paseze 'acasa", iar renumitul portar Tatarusanu sa degajeze in aut. Deci, stelistii au scapat repede de minge. Asa ca Rege minte cand spune ca au fost surprinsi. El stia si din declaratiile lui Contra ce fel de meci va fi, dar i-a fost frica de la inceput. Si era cat pe ce s-o pateasca. Dar, daca Steaua va juca in continuare dupa tactica lui Piturca de la nationala, va fi sigur victima altor echipe.
    • +3 (3 voturi)    
      SI EU SUNT.... (Luni, 2 decembrie 2013, 13:57)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Sportivu

      Satul de Reghe! Si de Bourceanu! Si de fotbalul asta de pe timpul lui Angelo Niculescu!
      DEMISIA Reghe!
  • 0 (0 voturi)    
    Intelegatori :P (Luni, 2 decembrie 2013, 14:57)

    Sy [utilizator]

    ""Noi am fost intelegatori ca sa ajutam echipa nationala, dar o sa ajungem sa jucam 30 de meciuri in cinci luni.".
    Hahaha,si atunci ce sa mai zica englezii,spaniolii,italienii cu muuult mai multe jocuri intr-un sezon? Si culmea,aia nu ami obosesc,fac performanta peste performanta....
  • 0 (0 voturi)    
    pai mai draga reghe (Luni, 2 decembrie 2013, 15:14)

    manoman [utilizator]

    normal ca nu jucati fotbal caci aveti alte preocupari.

    mai lasati declaratiile belicoase, laudele de sine, aruncatul cu vina, spalarile de rufe pe la tv, si alte manelisme... si preocupati-va de fotbal.
  • 0 (0 voturi)    
    E folbalisti (Luni, 2 decembrie 2013, 17:54)

    Je [anonim]

    (null)
  • +1 (1 vot)    
    Agresiune jandarmi contra fanilor lui Petrolul (Luni, 2 decembrie 2013, 18:45)

    Cristina [anonim]

    http://www.jurnalulph.ro/sport/4268-poveste-din-autobuzele-groazei.html#sthash.utxMBa9X.dpbs
    Va invit sa cititi ceea ce s-a intamplat cu suporterii petrolisti intorsi din drum de jandarmi. Este povestea unui om simplu, care a vrut sa duca niste copii sa vada un meci de fotbal!