Liga 1: Pandurii - Steaua 1-1

Sâmbătă, 23 noiembrie 2013, 19:16 Sport | Fotbal

Laurentiu Reghecampf
Pandurii si Steaua au remizat, scor 1-1, intr-o partida contand pentru etapa cu numarul XV din Liga 1 la fotbal. Eric a deschis scorul in minutul 27, iar Szukala a inchis tabela (49'). In urma acestui rezultat, campioana Romaniei a acumulat 30 de puncte, in timp ce formatia gorjeana se afla la cota 27 de puncte.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Cum s-au marcat golurile:

49' Szukala egaleaza cu o lovitura de cap, dupa un corner al oaspetilor

27' Tatarusanu este neinspirat la o centrare a gazdelor (a iesit hazardat din buturi), iar Eric deschide scorul. Pandurii - Steaua 1-0

Echipe:

Pandurii: Mingote - Ungurusan, Christou, Rada, Momcilovic - Anton, Breeveld - Buleica, Eric, DiStefano - Nicoara. Rezerve: Stanca, Pleasca, Sipo, Cristea, Ciucur, Dos Santos, Erico.

Steaua:
Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici - Prepelita, Bourceanu - Ad. Popa, N. Stanciu, Tanase - Kapetanos. Rezerve: Cojocaru, Chipciu, Piovaccari, Neagu, Radut, Varela, Iancu.

5578 vizualizari

• -2 (10 voturi)
    Halal vicecampioana! (Sâmbătă, 23 noiembrie 2013, 22:02)

Steaua25 [anonim]

Meciul trebuia prelungit cu 45 de minute. In a doua repriza, Pandurii mai mult au simulat decat sa joace. Iar arbitrul nu vede hentul a la Michael Jordan in careul gazdelor.
    Insa tot Steaua va fi campioana, pot ceilalti sa stea si-n cap. Liga I se compune din Steaua, plus 17 verze murate.
    • -1 (1 vot)
      DA DAsi DA (Duminică, 24 noiembrie 2013, 2:45)

banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Steaua25

tot steaua va fii ........sau este dar Ce ?
      Pe cuvant m-am ras cu fundul (nu a cratitei ) cand am vazut golul Gazdelor !
    • +3 (7 voturi)
      sTeaua e o varză murată (Duminică, 24 noiembrie 2013, 8:56)

ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Steaua25

Când din 18 concurenţi, 17 sunt verze murate, eşti tu însuţi o varză murată. Iar asta se vede cel mai bine când participi în competiţii europene. Dar, ştii ceva? "Nu ne vor la masa bogaţilor!" :))))

Merda steaua!
  • 0 (4 voturi)
    folbal (Duminică, 24 noiembrie 2013, 2:32)

gogu ion [anonim]

Asa cum Liga Campionilor se compune dintr-o varza bashita numita Steaua si restul echipelor care joaca fotbal.