​VIDEO Spectatorii de pe "Arena Nationala" s-au calificat la Rio - Atmosfera superba la returul cu Grecia

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 20 noiembrie 2013, 12:00 Sport | Fotbal

Un steag tricolor urias a fost desfasurat peste una dintre peluzele Arenei Nationale inaintea meciului Romania - Grecia
Foto: HotNews / Dan Popescu
Publicul a fost singurul castig dupa disputarea barajului de calificare la Mondialul de fotbal din 2014, spectatorii fiind alaturi de echipa nationala in dubla mansa cu Grecia. Atmosfera de pe "Arena Nationala" a rivalizat cu ceea ce se intampla pe marile stadioane ale lumii...

"Publicul a fost de nota 100, le multumesc, nu am ce sa le reprosez" - Alexandru Maxim.

Vezi aici imagini cu atmosfera de pe "Arena Nationala":


































2815 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    si da si nu (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 12:06)

    o8561 [utilizator]

    la inceput si cand 'am dat' gol si putin dupa gol lumea s-a mai zbatut sa incurajeze echipa in rest pauza.

    Am fost, am vazut, nu mai vin pe stadion. Deocamdata.
    • +2 (2 voturi)    
      corect (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 12:18)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui o8561

      Mai activi au fost grecii, mi-au spart timpanele tot meciul unu cu o trompeta si unu cu o toba.

      Plus ca s-a strigat "demisia" la pauza si dupa gol toti erau la picioarele lu Piturca sa ne califice in 30 de minute... dupa care iar "demisia".
  • +1 (1 vot)    
    frumos (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 12:26)

    Relu Dumbraveanu [anonim]

    Poate vazand clipurile astea inteleg si organizatorii si cei de la security ca e BINE ca spectatorii sa aiba camere cu care sa poata filma.
    Si odata cu intelegerea lor poate dispar situatiille de la perchezitii in care te intreaba cand te vede cu o sapuniera:
    "E camera de filmat?"
    "Nu... e foto"
    "Si nu face si film? Ia sa vad."
    "... Pai... face"
    "Aaa, nu e voie cu d-astea!"

    Iar daca faci greseala sa ai o camera cu obiectiv shimbabil ai sanse si mai mari sa-ti iei adio de la meci.
    • +2 (2 voturi)    
      Evident! (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 12:42)

      Spectator [anonim] i-a raspuns lui Relu Dumbraveanu

      Pai daca ne-ar lasa sa filmam cu o sapuniera am face concurenta neloiala Antentei 1 pentru ca am depasi calitatea transmisiei oficiale.
      Of, of, of...
  • +4 (6 voturi)    
    public minunat si urmeaza ...amenda (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 13:08)

    microbistu' [utilizator]

    vine curand si amenda de la FIFA pentru acest public minunat, petarde si huiduieli la imnul oaspetilor. daca asta intelegeti printro atmosfera superba, eu ma delimitez de un public nesimtit care nu stie sa isi respecte adversarul.
    • -3 (3 voturi)    
      stai jos, ai nota 2 (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 14:33)

      B.Dan [utilizator] i-a raspuns lui microbistu'

      Ai fost pe stadion? Eu n-am auzit sa huiduie cineva in timpul imnului greciei. Daca au fost cativa, asta e alta poveste... dar marea masa a tacut sau si-au vazut de treaba.
      Cat despre petarde, chiar daca sunt interzise, iti garantez ca pt cele 3-4 petarde aruncate la peluza Nord nu va zice nimeni, nimic. Galerii sunt peste tot, mai mult sau mai putin educate.
      • +2 (2 voturi)    
        Ahaha (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 21:11)

        Sergiu [anonim] i-a raspuns lui B.Dan

        Eu cred ca tu glumesti, ori te aflai poate pe alt stadion, poate erai la meciul cu Suedia-Portugalia nicdecum in Romania :), vrei sa zici acea petarda aruncata chiar le un pas de portarul grecilor nu v-a fi amendata, nu cred ca vor amenda huidielile din timpul imnului grecilor, ca daca atata putem atata ducem, vorba romanului, sau " De unde nu e nici Dumnezeu nu cere " .... dar acea petarda a for mare si periculoasa ....
  • -1 (3 voturi)    
    public minunat si nu prea (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 13:43)

    elena [anonim]

    Sunt f multi care au venit la stadion fix ca la film si asta arata ca suntem praf ...nu conteaza daca aia de pe teren merita sau nu ...conteaza ca nu stim sa ne incurajam echipa . Grecii au fost o mana de oameni si au strigat toooot meciul !! noi 50000 si am strigat din cand in cand ... Am avut niste cetateni in spatele meu care si doreau f tare sa stam pe scaune !!! In peluza!! Oare de cati ani n au mai calcat astia pe stadion? Cum sa vrei sa stai jos la un meci de baraj cand se decide calificarea? De ce nu stai acasa ?
    • 0 (0 voturi)    
      Poate la peluza sud (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 14:33)

      B.Dan [utilizator] i-a raspuns lui elena

      La peluza Nord s-a cantat tot timpul meciului...
    • 0 (0 voturi)    
      :) (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 17:38)

      Analfabet [utilizator] i-a raspuns lui elena

      grecii erau in deplasare...sunt cei care se organizeaza de obicei. La fel am avut si noi la deplasarile nationalei. Noi, "Cetatenii", suntem cei care nu stim sa ne incurajam echipa.
  • 0 (0 voturi)    
    Unde s-au calificat ? (Joi, 21 noiembrie 2013, 13:29)

    Andreescu S. [anonim]

    Public de nota 10 ?
    Cine, cei care au huiduit imnul Greciei ? Cei care au aruncat petarde si fumigene ? Cei care huduiau la unison echipa Olandei cand aceasta ataca ? Sau poate cei de la meciul cu Ungaria, care urlau "Afara cu ungurii din tara" ? Publicul de pe Arena nationala, in marea majoritate, nu este mai civilizat decat cei 2-3 sute de golani unguri, care, si ei, desigur, se considera suporteri adevarati. (Nici) La capitolul "civilizatie" nu ne calificam nicaieri, din pacate...