FOTOGALERIE: Romania - Grecia 1-1/ Tricolorii rateaza calificarea - Inca un Mondial vazut la televizor

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 19 noiembrie 2013, 19:34 Sport | Fotbal

Fotogalerie: Romania - Grecia
Romania a amanat, cu cel putin inca patru ani, o participare la Campionatul Mondial de fotbal, tricolorii remizand, scor 1-1, meciul retur cu Grecia, din barajul de calificare la turneul final din Brazilia. Cu scorul general de 4-2, elenii merg meritat la competitia din vara anului viitor. Duelul tactic al celor doi tehnicieni a fost castigat categoric de Fernando Santos. Din tribunele Arenei Nationale s-a auzit celebrul "Piti, lasa-ne!"...

* Romania a pierdut si primul baraj la care a luat parte: tricolorii au fost eliminati de Slovenia in 2001

* Prima reprezentativa nu a mai ajuns la un Campionat Mondial de fotbal din 1998 (turneul final fiind gazduit de Franta)

Statistica partidei Romania - Grecia:

Actiuni de poarta: 10-4
Ocazii de gol: 4-3
Cornere: 9-2
Cartonase galbene: 0-3
Cartonase rosii: 0-0
Faulturi comise: 12-13.


Desfasurarea Live Text a partidei Romania - Grecia:


Final de partida, Romania - Grecia 1-1, elenii se califica meritat la Campionatul Mondial gazduit de Brazilia

S-au aratat patru minute de prelungire

"Piti, lasa-ne!", se aude din tribune

89' Tziolis trage de timp si primeste cartonasul galben

86' Gicu Grozav intra pe teren in locul lui Bogdan Stancu

80' Manolas i-a luat locul lui Siovas

78' Maxim trimite in blocajul facut de Samaras

77' Samaras deviaza peste poarta o centrare a tricolorilor

75' Tricolorii cer un hent la Holebas, centralul lasa jocul sa continue

73' Karagounis este si el schimbat: a intrat pe teren Samaris

72' Prima schimbare la greci: Torosidis este inlocuit de Vyntra

53.174 de spectatori pe Arena Nationala

65' Latovlevici trimite peste poarta, dintr-o lovitura libera de la 18 metri

Publicul este fantastic...

Tricolorii domina in aceste momente, elenii se apara cu toata echipa

62' Sutul lui Hoban, cu pamantul, este respins de portarul Greciei

59' Sutul lui Latovlevici se duce pe langa poarta grecilor

58' Holebas primeste cartonasul galben

56' Marius Niculae a intrat in locul lui Torje

55' Torosidis inscrie dupa ce Holobas a sutat in el...moment comic realizat de apararea elenilor...Romania - Grecia 1-1. Oaspetii marcheaza si pentru tricolori...


Fara actiuni importante ale tricolorilor, Romania da senzatia ca vrea sa tina de rezultat

49' Matel centreaza defectuos, dupa o pasa a lui Torje

A inceput repriza a doua

Pauza pe Arena Nationala, Romania - Grecia 0-1

45+2' O petarda a fost aruncata in careul Greciei, un jucator elen (n.r. Sokratis) se resimte

44' Din tribune se cere demisia lui Victor Piturca...Selectionerul a aratat in dubla mansa ca este depasit de evenimente...Daca am fi jucat cu Portugalia, ce s-ar fi intamplat?

40' Tatarusanu prinde sutul lui Maniatis, tot grecii sunt cei care trimit pe spatiul portii

Spectatorii canta imnul national, atmosfera superba...pacat ca tricolorii nu se pot ridica la nivelul publicului...

Echipa lui Victor Piturca se dovedeste, la fel ca si in meciul tur, neinspirata

32' Latovlevici suteaza puternic, departe insa de poarta lui Karnezis

30' Goian nu poate opri o centrare a lui Torje, inca o actiune ratata a tricolorilor

26' Rat este inlocuit de Latovlevici, prima schimbare la nationala Romaniei

23' Matel nu face pasul la off-side, Mitroglu scapa singur cu Tatarusanu si inscrie. Romania - Grecia 0-1


22' Samaras trimite cu capul dupa o lovitura libera, mingea trece aproape de poarta lui Tatarusanu

19' Bogdan Stancu suteaza de pe loc, Karnezis retine in doi timpi

17' Holebas trimite pe coltul lung, Tatarusanu respinge incredibil...ocazie imensa pentru Grecia

Maxim acuza o accidentare

14' Maxim centreaza dintr-o lovitura libera, dar niciun coechipier nu poate devia din apropiere

10' Chiriches greseste o minge simpla, dar din fericire revine si isi repara greseala

9' Torje centreaza mult prea inalt, Bogdan Stancu nu ajunge

Tricolorii paseaza mult, dar departe de poarta oaspetilor

6' Sutul lui Torje, cu piciorul stang, se duce departe de poarta grecilor

Tricolorii incep in atac partida

3' Primul corner al tricolorilor ramane fara rezultat pe tabela de marcaj

A inceput partida de pe Arena Nationala

Un steag imens al Romaniei a fost desfasurat la una din cele doua peluze (n.r. Nord)...

Se canta cele doua imnuri (imnul Greciei este huiduit...)

Cele doua echipe ies pe teren

Romania:
Tatarusanu - Matel, Goian, Chiriches, Rat - Hoban - Torje, Stancu, Tanase, Maxim - Marica. Selectioner: Victor Piturca

Grecia: Karnezis - Torosidis, Papastathopoulos, Siovas, Holebas - Maniatis, Karagounis, Tziolis - Salpingidis, Mitroglou, Samaras. Antrenor: Fernando Santos.
























51317 vizualizari

  • -2 (8 voturi)    
    Care fost plangerea grecilor pentru acoperis? (Marţi, 19 noiembrie 2013, 19:59)

    Armadilo [anonim]

    Poate cineva sa explice care a fost plangerea grecilor pentru acoperis?
    • +3 (7 voturi)    
      Atmosfera neprielnica (Marţi, 19 noiembrie 2013, 20:25)

      333 [utilizator] i-a raspuns lui Armadilo

      Suntetul facut de suporterii romani este mai tare cu acoperisul inchis.
      • +26 (30 voturi)    
        Ba, e cumva Ponta la meci? (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:36)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui 333

        Sa plece din tara, o distruge!
        • +15 (19 voturi)    
          De cate ori apare Ponta, Romania pierde bine! (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:02)

          dottore [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          Oare daca apare Base, va rupe tot?
          • 0 (2 voturi)    
            Deosebire (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 8:37)

            jaffu [utilizator] i-a raspuns lui dottore

            Vezi vreo deosebire intre Base si Pitzi?Desi daca ne gandim la Vica si Nutzi,prima parca e nitel mai "piti"......
        • -17 (23 voturi)    
          se intampla (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:07)

          evoque [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          ceva?!! vreo mica obsesie, nici la un meci penibil al nationalei lui piturca nu te poti abtine? :))
          • +7 (7 voturi)    
            Lectia meciului cu Grecia: (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:03)

            Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui evoque

            - Romanii trebuie sa inteleaga ca daca vor performanta la nivel international, trebuie sa termine cu "Merge si-asa!" si cu sistemul mafiot din societate.
            - Ponta sa inteleaga ca prezenta lui in fruntea guvernului sau spectator pe stadion, prabuseste Romania!...
            • -4 (4 voturi)    
              mda (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 7:18)

              evoque [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

              prima este de inteles a doua este de balaceanca si nu pentru faptul ca este vorba de ponta, pentru ca undeva in niste celule atrofiate ale creierului unor persoane au fost sadite seminte obsesive. ma rog....:)) este, oarecum, amuzant. "vreau voturile voastre ...." din acelasi ridicol.
      • +10 (10 voturi)    
        aoleo... (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:32)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui 333

        alti penibili...
        ba ne-au batut cu 3-1 ce p*** mea mai vor...
        aoleo... aici se vad popoarele de rahat... (bine vb. de o tara in faliment un tertip de copii dde gradinita e ultima lor problema)
    • -5 (13 voturi)    
      Tu esti ... grec ? (Marţi, 19 noiembrie 2013, 20:28)

      Troller [utilizator] i-a raspuns lui Armadilo

      Daca inchid acoperisul huduielile alor nostri se amplifica si streseaza grecili ! Probabil e vre-un regulament in acest sens.

      Daca Romania castiga, o sa imi para rau ... ca nu ma duc in Brazilia.
    • -6 (12 voturi)    
      ei se vaicaresc la orice (Marţi, 19 noiembrie 2013, 20:59)

      H0mbre [utilizator] i-a raspuns lui Armadilo

      i-am vazut si in tur, se tavaleau pe jos la orice atingere. Penibili.
    • +8 (10 voturi)    
      x (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:43)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Armadilo

      Au zis de plafon, plafonul era prea jos. Insa se refereau la plafonul de creditare de la hotel. Se pare ca le-au scos tot din frigiderul din camera ca sa fie siguri ca nu raman astia cu datorie la noi.
    • 0 (4 voturi)    
      de cand cu criza (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:40)

      taranistu [utilizator] i-a raspuns lui Armadilo

      Garda Financiara din Grecia inspecteaza cu elicopterul. astia se temeau ca pot fi vazuti din elicopter si li se va pune impozit pe barbi!
  • 0 (2 voturi)    
    salut (Marţi, 19 noiembrie 2013, 20:06)

    mihai [anonim]

    stie cineva vreun site de live streaming unde se poate vedea meciul? dau funda;)
    • 0 (2 voturi)    
      link (Marţi, 19 noiembrie 2013, 20:22)

      skyradio [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      http://www.streamhunter.eu/free-live-video-streaming-romania-greece-football-fifa-world-cup-2014-qualifying-184742.html
    • +6 (8 voturi)    
      ... (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:55)

      sergiu [anonim] i-a raspuns lui mihai

      e pe www.espn3.com in SUA in spaniola si in engleza oricum comentariile is mai bune decit a romanilor......
      • -1 (1 vot)    
        Mersi (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:33)

        fLoreign [utilizator] i-a raspuns lui sergiu

        Sunt la munci acuma, si oricum aveam de gand sa beau deseara...
  • +4 (6 voturi)    
    Unde e un jucator? (Marţi, 19 noiembrie 2013, 20:31)

    gabi [anonim]

    4-1-3-1 ... dupa matematica mea, ne lipseste un jucator... ne ajung si 9 sa'i batem pe greci?
    • +10 (12 voturi)    
      Asa e (Marţi, 19 noiembrie 2013, 20:42)

      alex [anonim] i-a raspuns lui gabi

      NU lipseste, Stancu fixul lui Piturca e subinteles :)
  • +6 (8 voturi)    
    Istoria se repeta? (Marţi, 19 noiembrie 2013, 20:42)

    Radu-Mihai [utilizator]

    11 urmasi ai spartanilor impotriva a 50.000 de romani.
    Le dam ocazia sa scrie maine in presa "Termopile 2"?
  • -1 (9 voturi)    
    nul (Marţi, 19 noiembrie 2013, 20:52)

    adi_b_razzor [utilizator]

    Hai Romania... Si daca nu, macar Ucraina.
  • +10 (12 voturi)    
    imn (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:01)

    kidul [anonim]

    va aparea in imn la intonare numele traian?
  • -3 (7 voturi)    
    Scor final (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:02)

    Troller [utilizator]

    Romania - Grecia 1-0 !
    • +9 (11 voturi)    
      tu te uiti la alt meci . Pitzurca AFARA (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:45)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Troller

      DEMISIA
      • +2 (4 voturi)    
        piturca (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 7:50)

        grongobar [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        daca stam stramb si judecam drept,nu piturca e de vina.valoarea individuala a jucatorilor e cea care face pana la urma diferenta intr-un meci.iar valoarea tine de talent si mentalitate.cand provii dintr-un campionat in care deja de la nivelul ligilor de copii de 7 ani se aranjeaza meciuri iar in liga 1 se umbla cu valiza in vazul lumii mentalitatea e 0.deci sa le multumim si pentru aceasta ratare cat si pentru urmatoarele care vor veni cu siguranta lui mitica,sandu ,clanului becali si celorlaltor gunoaie care au distrus fotbalul ramanesc prin alterarea constiintelor.
        • -1 (1 vot)    
          piturca e (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 10:30)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

          principalul vinovat.
          el a facut atat echipa cat si asa zisa tactica.
          halal.
          dar la ce sa te astepti de la un antrenor (ma rog, asta-i pretentia lui, ca-i antrenor) care se teme de echipa andorei???
    • 0 (0 voturi)    
      Ha ha, am fost pe-aproape ! (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 10:17)

      Troller [utilizator] i-a raspuns lui Troller

      Serios, ar fi fost un dezastru sa intre Romania si sa nu ma pot duce. De-aia nici nu intra Romania pentru ca suporterii nu se pot duce in Coreea, Brazilia ... daca era Franta, Italia .. era alta poveste. Capisci ? Intelegi ce vreau sa spun, nu ? Vorba lui I. Nastase: "Nu stiu care va fi scorul. Daca stiam, nu veneam !" C-asa-i in folball !
  • +18 (18 voturi)    
    unde e hagi? (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:04)

    kronk [anonim]

    Hagi nu joaca?Atunci pierdem.
  • +2 (2 voturi)    
    LIVE PE YOUTUBE (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:19)

    war4peace [utilizator]

    http://www.youtube.com/watch?v=SnLVIOfITH0
  • +19 (21 voturi)    
    PSD-Grecia V 2.0 (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:24)

    flapo [anonim]

    Comenteaza Gadea? Si Badea? Ponta in tricoul Romaniei sub un /// de sacou! Si ce ati vrea? Sa castigam? Pe bune?
  • +30 (30 voturi)    
    atat! (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:26)

    harapalb [utilizator]

    DEMISIA!
    • +22 (22 voturi)    
      Mai ai de asteptat (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:38)

      ubu [utilizator] i-a raspuns lui harapalb

      Te astepti ca in infractor condamnat penal sa aiba demnitatea asta?
    • +2 (2 voturi)    
      demisia! (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 8:09)

      subcultura [anonim] i-a raspuns lui harapalb

      articolul nu mentioneaza ca 50000 de oameni au strigat demisia.
      cat de nesimtit sa fii, Piturca si FRF, incat dupa meciuri intregi in care nationala nu a jucat nimic, nu a aratat ca ar avea vreo strategie de joc sau macar ca ar fi repetat si le-ar iesi cateva scheme de joc, sa ai tupeul sa zici ca echipa s-a autodepasit.
      era timpul de mult ca Piturca sa plece, macar acum FRF sa aiba bunul simt sa-l demita. Nu se poate ca o federatie nationala si un simbol al Romaniei sa fie controlate numai de aceleasi famiglii de mafioti!
  • +16 (16 voturi)    
    gata (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:32)

    adi_b_razzor [utilizator]

    a inceput (pi)tzurca, mingi bubuite in fata... De unde 3 goluri ?
  • -9 (11 voturi)    
    pacat (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:36)

    kronk [anonim]

    Visam asa frumos si deodata a devenit cosmar.Hai cu
    egalarea.
  • +17 (19 voturi)    
    miki? (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:40)

    wald [utilizator]

    Bagati-l pe Michimaus! Numai el mai poate intoarce rezultatul... cu un copy-paste, o ordonanta de urgenta, urmate de gimme-the-five cu Big Ghita.
  • +2 (2 voturi)    
    1-0 (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:41)

    andimi [utilizator]

    1-0 pt Ro era pronosticul meu, se pare ca eram optimist!
  • +16 (16 voturi)    
    cam asa (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:42)

    CristiC. [utilizator]

    Baetii a jucat bine, a dat totu, a fost la 130% capacitate dar balonu e rotund, sansa n-a fost de partea noastra nici de data asta. Oricum n-aveam nimic de pierdut. Trebuie sa fim optimisti, dar si realisti. Va fi rau
  • +26 (26 voturi)    
    piti (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:42)

    Captain Obvious [utilizator]

    mingea nu-i ca zarul
  • +12 (12 voturi)    
    off (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:44)

    adi_b_razzor [utilizator]

    Ma uit pe englezi... Si lor le pare rau, dar zic "daca nu isi fac macar cateva ocazii mai clare, spre poarta, Romania nu mai poate spera"
    • +7 (7 voturi)    
      :) (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:01)

      sergiu [anonim] i-a raspuns lui adi_b_razzor

      Singurl sut pe poarta de la romani in prima repriza Stancu cu un shut care nu stiu ce a fost passa sau deviere iar portarul grecilor retine.....
      Romanii se joaca cu joc la offside si vor mai lua cel putin 1 gol .....
  • +15 (15 voturi)    
    adio ... (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:45)

    turistul [anonim]

    visul urat s-a terminat ! :)
  • +10 (12 voturi)    
    macar (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:50)

    kronk [anonim]

    O suspendare pe termen nelimitat daca nu merge cu demisia.
  • +13 (15 voturi)    
    astia sunt cu ghinionul...a3 si rtv (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:50)

    rov [utilizator]

    glumesc, sunt doar servitori de moguli, dar care ne scarbesc la fel ca mafiotii lui pizzti
  • +15 (15 voturi)    
    aha (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:51)

    ampersand [utilizator]

    Acum am înţeles la ce se referea domnul prim-ministru când îl acuza pe basistul base că a vândut România la Bruxelles! Portughejii nu ne dădeau avioanele dacă nu-i lăsam pe greţi să se califiţe la Mondial!
  • +18 (20 voturi)    
    Unde e leul? (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:51)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Ma uit la meci si imi vin in minte cuvintele lui Alexandru cel Mare: "nu ma tem de o armata de lei condusa de o oaie, ci de o armata de oi condusa de un leu!"

    Unde e leul nostru?
    • +8 (8 voturi)    
      Cel mult in buzunar (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:45)

      codo [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      Il cheama RON.
    • +4 (4 voturi)    
      superb (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 0:05)

      oho [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      comentariu genial!!! am ras 5 minute, de mult nu am mai ras asa cu pofta!!
      merci
    • 0 (0 voturi)    
      Deocamdata, la Moscova (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 1:08)

      Leon_Magnificul [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      In curind, probabil, in Anglia.
  • +1 (3 voturi)    
    croatia-islanda (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:53)

    skyradio [utilizator]

    http://www.youtube.com/watch?v=2EmCgcOIncM
    mult mai interesant decat....
  • +9 (9 voturi)    
    sfinte parinte daniel... (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:55)

    thebblack [utilizator]

    rogute convinge-l pe piti sa-si tina promisiunea! fie si numai 3 luni!
  • +15 (17 voturi)    
    Demisia (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:55)

    Kepler [utilizator]

    Victor Pitzurca si Ponta!
  • +25 (29 voturi)    
    Nu prea meritam calificarea. (Marţi, 19 noiembrie 2013, 21:57)

    .... [utilizator]

    In afara de calitatea jalnica a fotbalului romanesc, afland ca imnul Greciei a fost huiduit de catre spectatorii romani si citind unele comentarii de pe acest forum, consider ca nici spectatorii nu merita sa fim calificati pentru Brazilia. Macar daca e sa pierdem, sa o facem pastrandu-ne un minim de demnitate, insa din pacate tinem mortis sa demonstram inca o data ca suntem departe de ceea ce se cheama o natie civilizata (de altfel nici macar nu ne comportam ca o natie adevarata, ci doar ca niste trogloditi).
    • +17 (17 voturi)    
      Ai dreptate (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:28)

      Speedster [utilizator] i-a raspuns lui ....

      Mai bine stam in banca noastra pana cand invatam niste bune maniere.
    • -4 (8 voturi)    
      ba acu nu te supra... (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:34)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui ....

      nu sunt de acord cu huiduielile imnului... da ce au facut grecii (cu copertina) mi se pare JALNIC !!!
      adica daca e sa ne luam dupa calitatea morala si fotbalistica ar trebui ambele echipa sa manance bataie
      • +6 (8 voturi)    
        de ce? (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 0:00)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        de ce sa maresti presiunea acustica in mod artificial? ce au vrut sa faca romanii , prin coborarea copertinei cand nu era nevoie, e jalnic. adica daca te impotrivesti unei marlanii esti marlan? de cand?
  • +9 (11 voturi)    
    cum adica "doar o minune"? (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:00)

    victor L [utilizator]

    pai daca tot a aparut iarasi plagiatorul inaintea meciului la tv sa plagieze scorul macar.
  • +14 (16 voturi)    
    A inceput Franta Ucraina pe TF1 (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:00)

    tavyy [anonim]

    Acest meci este mai important decat tzurca de la noi
    • +7 (7 voturi)    
      Franta (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:41)

      ursucu [utilizator] i-a raspuns lui tavyy

      asa se joaca cand ai nevoie de 2-0 si atunci te ajuta si norocul
    • +12 (12 voturi)    
      Uite ca la ei se poate (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:48)

      codo [utilizator] i-a raspuns lui tavyy

      Si francezii au fost patetici in calificari, nici ei nu prea au stofa de Rio dar uite ca au reusit sa intoarca un 0-2 si chiar inainte de pauza. Inca nu sunt calificati dar macar arata ca stiu ce-i ala gol. Ai nostri au "reusit" un autogol. Stati fratilor acasa si jucati table.
  • +19 (21 voturi)    
    Se ural "Demisia, demisia!" (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:04)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Cred ca Ponta are inima in chiloti!!!
    • +5 (7 voturi)    
      el nu stie ce se intampla exact (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:48)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      dar nastase cu ilici si varanul s-ar putea sa fie stresati de lectia istoriei...
    • -9 (11 voturi)    
      bai disperatilor! (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:52)

      WTF [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      nu vedeti decat politica, in orice! scuza-ma dar esti penibil... da' poate ;umea te asculta ca pe DD in reluare... nu m-ar mira sa fii din Caracal
  • +11 (11 voturi)    
    Piturca, DEMISIA ! (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:04)

    Defav [anonim]

    Daca asta ne-o mai incalzi cu ceva...oricum , e incredibil cat de slabi sint ai nostri ,ailalti parca sint de cauciuc iar ai nostri numai cu pase laterale, trebuie sa le vina mingea la siret, ca altfel nu se pot indoi, ce sa mai discutam , trebuie naturalizati niscaiva aborigeni din Tanzania , altfel n-avem nici o sansa .
    • +4 (4 voturi)    
      Probabil ca.... (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:05)

      SoulRider [utilizator] i-a raspuns lui Defav

      ...pana nu naturalizam niste jucatori brazilieni, nigerieni, ivorieni, nu ne vom califica la vreun turneu final. A fost meciul care a aratat pentru a n-a oara ca posibilitatile jucatorilor sunt extrem de limitate. Din tot lotul de-acum, nu cred ca putem opri mai mult de 2-3 jucatori pentru calificarile viitoare.Vom trece printr-o perioada si mai neagra probabil, daca nu schimbam ceva fundamental in managementul echipei nationale, al fotbalului romanesc in general.
  • -15 (19 voturi)    
    in opinia (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:06)

    evoque [utilizator]

    unor inteligenti cica ponta si voiculescu ar fi vandut meciul grecilor. In afacere este implicat si sova care ar fi fost intermediarul iar banii vin prin firma aktor care in asociere cu strabag primesc sectorul de autostrada comarnic-brasov. Nu este asa marian eugen?!! :))
    • +9 (13 voturi)    
      HI!!!!!! (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:02)

      HIIIIIII! [anonim] i-a raspuns lui evoque

      Esti prea prost pentru secolul asta!
      • -7 (7 voturi)    
        felicitari (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:11)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui HIIIIIII!

        inca un comentator cu un nivel ridicat de inteligenta.
        • +2 (2 voturi)    
          Poate ca a exagerat... (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 9:08)

          SoulRider [utilizator] i-a raspuns lui evoque

          ...dar realitatea este ca ai niste comentarii absolut imbecile uneori! Ca esti un postac usl-ist stie tot HN-ul, dar profiti de dreptul de a avea o optiune politica pentru a face comentarii pline de sarcasm si de multe ori deplasate, insultand de fapt inteligenta celor mai multi dintre noi.....
          • 0 (2 voturi)    
            nu stiu (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 10:36)

            evoque [utilizator] i-a raspuns lui SoulRider

            cine a informat HN-ul ca sunt postac usl-ist, sau daca acei informatori nu sunt cumva niste mediocritati care pun etichete fara sa cunoasca ce este dincolo de niste comentarii, bune sau rele, pe care pot sa le ignore.
            Iar daca am jignit inteligenta cuiva eu imi cer scuze, insa nu am observat inteligenta, am observat doar niste sclavi ai unor doctrine, fapt care, in opinia mea, denota multa medicritate pentru acest secol.
  • +18 (18 voturi)    
    Propunere pentru Greci ! (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:09)

    banateanul. [utilizator]

    Sa angajeaza pe Antena 1 sau 3, pentru transmiterea meciurilor Elene ,fiidca cum a afirmat Marele director dela Antene Gadea ,Televiziunea Antena a batut pe greci la transmiterea meciurilor ! Ce om IMBECIL !
  • +8 (12 voturi)    
    Refresh (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:10)

    3.14 turca [anonim]

    Chiar daca e dureros, cred ca ar fi mai bine pt viitorul fotbalului romanesc sa pierdem calificarea. Sa fie dupa asta un refresh general, incepand de la jucatori, antrenori, patroni de club, presedinti de liga si toti cei implicati in mocirla asta de fotbal romanesc. Altfel nu ne revenim. Vom lungi boala mult si bine, ne vom bucura ca ajungem in Brazilia ca sa o luam in freza la primul meci, sa vedem iar calificari lesinate, si sperante irosite, si nervii flenduri la fiecare meci mai important. In primul rand nu merita figurantii astia de jucatori fara urma de responsabilitate sa mearga mai departe. Gata baieti, luati o pauza ca va asteapta Cruduta la Night Show, si Guta la un coniac mic la bufet. Ar fi cazul sa vina altii din urma. Cu voi m-am lamurit. Parerea mea...
    • +4 (4 voturi)    
      Da, cum sa nu (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 7:34)

      Refresh [anonim] i-a raspuns lui 3.14 turca

      Noul presedinte al Ligii este cercetat penal in mai multe dosare (comun mai toate au fentarea platii taxelor si impozitelor). Viitorul presedinte al FRF (G. Popescu) a fost condamnat cu suspendare. Antrenorul nationalei este penal iar echipa o face impreuna cu alti penali din Pipera. Refresh?
  • +2 (18 voturi)    
    romania (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:32)

    virgil [anonim]

    Indubitabil, am o problemă. O problemă pe care nu o vor rezolva nici răspunsurile acide, nici cele persiflatoare ! Nici cele cu iz patriotard, nici cele ale cretinilor care umplu subsolurile de articol...
    Problema mea este că eu iubesc România! Şi când naşte genii şi când e tranşată la BBC pentru ţiganii ei...
    Şi când joacă finala Cupei Davis şi când e martelată la rugby de Georgia ! E România mea, nici mai bună nici mai rea ca Româniile fiecăruia dintre voi...E România lui Hagi, care a făcut ceva şi România cumplită a lui Tănase, care nu a făcut nimic...Iubesc România care joacă hocei în a patra ligă mondială şi România lui Patzaichin şi Nadia Comăneci...
    Întrebarea este: trebuie să iubesc şi România cu Torje, Stancu, Tănase şi Piţurcă ? Face ea parte din CV-ul meu plin de bun simt si speranta
    Si dacă nu, ce să iubesc în locul ei...?
    • +5 (7 voturi)    
      N-ai ce sa mai iubesti... (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:03)

      Black [anonim] i-a raspuns lui virgil

      in tara asta in afara de peisaje, in rest aproape totul e atins de putreziciune. Incearca insa sa iubesti oamenii, in general, sau mai bine doar citiva, in special , face bine la psihic .La noi, pana si simbolurile incep sa se topeasca .
  • +9 (9 voturi)    
    pitzi (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:51)

    George [anonim]

    Pentru toate invartelile pe care le face pitzi in defavoarea romaniei ar merita o bataie atat de buna incat jumatate de an sa nu iasa din spital!!
  • +17 (17 voturi)    
    cadou grecesc (Marţi, 19 noiembrie 2013, 22:52)

    andimi [utilizator]

    hai ca au dat grecii gol si pentru noi! cadou grecesc, stiti voi de care!
    P.S. Piti, lasa-ne!
  • +21 (21 voturi)    
    penibil (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:00)

    cireasa [anonim]

    sa joci cu grecia, nu cu vreo echipa mare, sa faci egal acasa si sa dai un singur gol si ala de fapt autogol. Mai penibil nu se poate. In orice firma mica daca n-ai rezultate esti dat afara. Pe imbecilul constipat de piturca nu il scuipa nimeni la wc fotbalului?
    • +6 (8 voturi)    
      Pai asta e firma mica? (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:46)

      codo [utilizator] i-a raspuns lui cireasa

      E o afacere publica si ca mai toate e bine conectata la un buget confortabil fara nicio legatura cu rezultate. Dupa imaginea tov ponta si a echipei lui: cu cat e mai penibil, cu atat se infoaie mai tare si castiga teren. Asa si pitzi a inceput deja sa spuna ca s-a autodepasit in campania asta. Oare cine ii spune ca limitele lui sunt cam... limitate?
    • +6 (6 voturi)    
      ...... (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 1:10)

      Sergiu [anonim] i-a raspuns lui cireasa

      Nu ii adevarat Grecia ne-a aratat cum se da gol in poarta lor ca se plictiseau cind vedeau ca trebuie sa joace singuri ....
      • 0 (0 voturi)    
        fotbal (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 12:59)

        Horotan Victor [anonim] i-a raspuns lui Sergiu

        Din pacate Mitroglu a gresit poarta,altfel ne calificam.Sugerez ca inainte de meci echipa sa nu se mai antreneze dea latul terenului,pentru ca la meci...vor face la fel.Din cantonament jucatorii sau ales cu sheme...la table,poker...nu cu informatii despre echipa adversa,despre jucatori,despre schemele lor si cum ar putea fi contracarati.Dar asta devine din studii...nu merge cu vom face totul...etc.
  • +16 (16 voturi)    
    mate (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:01)

    mate [anonim]

    ..... matematic stam bine!
    • +5 (7 voturi)    
      Si geografic stam bine (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 0:01)

      cocosila [utilizator] i-a raspuns lui mate

      Curu eoropii

      Mai stam bine si pe partea economica si mai ales pe cea religioasa...

      E prea bine!
  • +5 (5 voturi)    
    Fotbal (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:11)

    Liv iu [anonim]

    Sunt roman si tin cu nationala Romaniei, dar nu inteleg de ce trebuie sa tin cu antrenorul. Si-a negociat un contract in care daca este dat afara primeste 1.400.000 euro. Eu cred ca pe asta s-a bazat cand a preluat nationala. Parerea mea este ca la o lupta, depinde foarte mult de cel care conduce. ""Domnul"" Piturca este depasit de actualitatea fotbalistica, trebuie intrebat de realitatea din cazinouri nu din fotbal. Sper ca se vor lua masuri de catre FRF.
  • +7 (9 voturi)    
    hahahaha, bineeeeeeeeeeeee (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:11)

    V [anonim]

    Ce veste buna, asa cel putin stiu ca nu voi fi nevoit sa ascult numai stiri despre fotbal timp de 3 luni inainte si dupa marele "mondial" si poate statul roman nu va mai avea pretext sa bage alte miliarde in fundul unor analfabeti de fotbalisti de la "nationala" si toata gasca ce traieste in lux in jurul lor. Imi pare rau doar ca scorul nu a fost mai mare, speram la un 5-0 pentru greci, da e bine si asa. IN YOUR FACE, stupid!!!!!!
  • +4 (4 voturi)    
    moment de cotitura (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:14)

    rezis [utilizator]

    poate e momentul sa se faca o curatenie totala in sistem! altfel vom sta pe margine mult si bine! si tre vazut daca exista o strategie nationala pt creserea tinerilor forbalisti...piturca tre sa se ascunda, sefii de tot felul afara etc...e mult de lucru...
  • -5 (7 voturi)    
    mai bine asa (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:16)

    evoque [utilizator]

    o sa fiu mult mai relaxat la Rio fara prea multi romani in preajma.
    • +6 (6 voturi)    
      apai (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 1:43)

      eek [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      nu mai trebuie sa ne zici, stim deja ca esti un papagal
      • -5 (5 voturi)    
        ce sa faci (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 7:22)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui eek

        eu o sa fiu un papagal la rio, in schimb altii o sa fie papagali pe langa carele lui mazare daca nu se duc de oftica la bulgari sa le fure bicicletele :))
        Rio, samba, femei, plaja si fara romanasi :))
        sa il citez pe unul care va provoaca iritatii: " te oftici?" :))
    • 0 (0 voturi)    
      meriti din plin (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 10:09)

      codo [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      Bine ca va plateste pe masura prestatiilor. Macar stii pentru ce te prostituezi intelectual pe aici.
  • +6 (6 voturi)    
    :) (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:17)

    owl [anonim]

    S-au adunat cate unu' sub forma de turma, ca sa se stranga. Dupa ce au reusit sa se stranga, turma s-a asezat ca sa se apere. Desigur, otravind padurile si dand foc la fantani.

    Cam asta a fost tractica domnului genial Pi-tzurca.

    sa-l felicitam pentru pregatirea pentru campionatul mondial din anul 4135,3
  • +5 (7 voturi)    
    postatorul nu are dreptul la opinie ca vine (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:26)

    DECI [anonim]

    moderatorul siteului si spune ca numai pitziponcul are dreptul la interviu si da din colt in colt de retardat ce este!!!? Du-te BA PITZI in m ortii ma tii de BO U ordinar
  • +7 (9 voturi)    
    asta dupa ce-i prost mai e si filozof... pitziponc (Marţi, 19 noiembrie 2013, 23:48)

    WTF [anonim]

    pitzurca asta-i chiar retardat ???!!!
  • +9 (9 voturi)    
    Ratare (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 0:00)

    xiorel123 [anonim]

    Inca din minutul 30 nu m-am mai uitat la meci, mi-am dat seama din minutul 15 ca echipa Romaniei nu poate construi faze periculoase decat in propia jumatate. Pacat, mare pacat.
  • +5 (7 voturi)    
    auziti? (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 0:17)

    eek [utilizator]

    ...dar daca il vad pe piturca pe strada si ii trag un pumn in gura, cati ani iau de puscarie? nu de alta, dar s-ar putea sa se merite...
    Lasand glumele la o parte, acest om chiar nu pateste nimic la asa bataie de joc? Ba din contra, chiar i se dau milioane pentru rezilierea contractului?
    Bravo bai romani, bravo! Tolerati incompetenta pe absolut toate planurile, dar va plangeti ca muriti de foame. Bravo romani, bravo!
  • +9 (9 voturi)    
    piti are contract pana in 2016 si o clauza (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 0:27)

    fosta zoezoe [utilizator]

    conform careia daca e demis primeste salariul pana in 2016 +500 000=1.500.000 euro! Nu-l poate demite sandu pentru ca
    -probabil 1/2 din banii din contract sunt la el (cum altfel sa semnezi un asemenea contract) si
    -pentru ca ar trebui ca cel care vine sa lucreze pe salariul minim (iar sandu o sa ne spuna ca Petrescu sau Lucescu nu vor sa vina)

    NU-SI GASESTE NASU, NASU ASTA ?
  • +9 (11 voturi)    
    demisia pitzi, demisia ponta (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 0:29)

    FreakaThe-jmirghel [utilizator]

    demisia pitzi, demisia ponta

    restul e tacere ignobil de sumbra si tragic de funesta

    aici e tara hotilor si martalogilor
  • +6 (6 voturi)    
    fotbal de 2 lei :( (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 0:29)

    Unknown [anonim]

    nu avem echipa de mondiale sau europene , degeaba tot ,,latra'' unii , la noi se joaca pe bani si fara nici un interes chiar si atunci cand pierd tot sunt platiti:(
    Nu se compara ceeea ce joaca astazi cu fotbalul de acum 10-15 ani ani :P
  • -3 (7 voturi)    
    5-1 (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 0:55)

    veri costa [anonim]

    Sa nu mai spunem ca suntem patrioti!Grecii au jucat numai cu vulpoi batrani de asta ne-au si halit!La noi vulpoii nu mai vor sa joace.La acest nivel nu trebuiau sa lipseasca un CHIVU,MUTU,RADU STEFAN,RADOI,SAPUNARU si cand mai vezi ca "rahatul de CHIVU mai si comenteaza ca nu am aratat nimic....Unde ne este patriotismul?
  • +6 (8 voturi)    
    Suna urat, dar e singura solutie (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 1:21)

    Gogu Steriade [anonim]

    In orice tara din lume, stiu eu.. Olanda, SUA, Germania, Franta, Togo sau Congo... etc, orice om normal la cap isi da demisia dupa un esec. Dar la noi nu. Ok, cunosc Romania.

    La noi solutia simpla este ca piturca nu trebuia sa iasa de pe stadion decat cu demisia semnata in mana. Sau... nu trebuia sa mai iasa niciodata. Alegerea lui.
  • +2 (2 voturi)    
    Despre noi nimic bun (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 3:08)

    Alexx [anonim]

    Totusi avem o echipa mediocra cu un antrenor mediocru ... care a jucat impotriva unei echipe peste medie cu antrenor destul de bun, strain. Ah, ca unii traiau cu impresia ca avem jucatori foarte talentati, conform unor stiri de pe la noi, asta e problema lor, sa dea ei vina pe antrenor si nu pe jucatori, si sa zica ca grecii is mediocri cat timp nu apar la stirile sportive de la noi. Dar statistic, Grecia a fost in ultima decada si este in continuare peste noi, si poate doar un antrenor exceptional, care sa nu stie romana, sa ne mai ajute pe viitor. Singura problema e ca un astfel de antrenor s-ar putea sa coste mai mult decat piturca.
  • +3 (3 voturi)    
    frustrari (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 4:39)

    alain [anonim]

    cred ca vlad tepes ar fii dorit sa le multumeasca personal pseudo fotbalistilor nostri
  • +1 (3 voturi)    
    singura solutie (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 8:27)

    pita [utilizator]

    rezonabila si de bun simt , PITURCA SA DEMISIONEZE
    si daca este nevoie si SANDU , cat trebuie sa stea fotbalul rom. CAPTIV , acestui antrenor orgolios si subiectiv etc. Consider ca la nationala daca ajungi ar trebuii sa fii cel mai bun , este PITURCA cel mai bun?
    categoric nu , a demonstrat undeva la vreun club ca ar fi antrenorul merituos sa acceada la nationala ?, asa ca demisia este alegerea cea mai buna dle piti, nu te baza pe contractul cu SANDU, eventual sa te despagubeasca el din buzunar!
  • 0 (2 voturi)    
    Va trebui... (Miercuri, 20 noiembrie 2013, 9:14)

    SoulRider [utilizator]

    ....sa-l suportam pe "marele" antrenor Piturca inca doi ani pentru ca cineva de la FRF a permis un contract cu niste clauze aberante, ce incurajeaza lipsa de performanta si o justifica. Ar trebui ca responsabilii pentru aceasta stare de lucruri, absolut inacceptabila, sa plateasca din buzunarul propriu clauza de reziliere a contractului. Ne trebuie la nationala un antrenor strain, (modelul Greciei este edificator cred prin performantele obtinute de aceasta in ultimii 10 ani) care sa fie lipsit de influenta unor clanuri si grupuri de interese interne si sa faca o selectie care sa duca la performante. Suporterii echipei nationale trebuie sa faca front comun in slujba unui singur deziderat: D E M I S I A responsabililor pentru actuala stare de lucruri din fotbalul romanesc.