Cum ar putea arata Romania in returul cu Grecia - Victor Piturca pregateste mai multe modificari

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 18 noiembrie 2013, 10:53 Sport | Fotbal

Victor Piturca
Foto: HotNews / Dan Popescu
Dupa ce a pierdut cu 3-1 in mansa tur, Victor Piturca este nevoit sa schimbe strategia pentru partida cu Grecia de pe "Arena Nationala". Conform gsp.ro, selectionerul i-ar putea titulariza pe Maxim, Chiriches si Nicolita.


Cum a aratat Romania la Pireu:

Romania: Lobont - Matel, Goian, Gardos, Rat - Bourceanu, Cocis - Torje, Stancu, Tanase - Marica.

Cum ar putea arata Romania la Bucuresti:

Romania: Tatarusanu - Rat, Chiriches, Goian, Matel - Gardos, Cocis - Maxim - Stancu, Nicolita - Marica.

Romania - Grecia se va disputa marti, 19 noiembrie, de la ora 21:00, pe "Arena Nationala", urmand sa fie in direct pe Antena 1 si LiveText pe HotNews.ro. 




















7555 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    pot sa sugerez si eu o schimbare (Luni, 18 noiembrie 2013, 11:01)

    wqph [utilizator]

    sa schimbe orarul de zbor la avioane, doar doar nu or ajunge la timp grecii si castigam cu 3-0.


    I-am spart!
    • +12 (12 voturi)    
      in aceeasi idee (Luni, 18 noiembrie 2013, 11:09)

      ticolico [utilizator] i-a raspuns lui wqph

      un ambuteiaj in traficul capitalei, bine-cunoscut ca fiind deosebit de greoi...
      • +9 (9 voturi)    
        nu cred ca ar merge (Luni, 18 noiembrie 2013, 11:24)

        wqph [utilizator] i-a raspuns lui ticolico

        ar alerga aia pana la stadion, iar de nervosi ce-or sa fie ne mai dau 2,3 boabe.
    • +7 (9 voturi)    
      io zic sa-i ducem la un alt stadion ori (Luni, 18 noiembrie 2013, 11:59)

      mnicku@yahoo.com [anonim] i-a raspuns lui wqph

      sa aterizeze avionul la budapesta si de acolo cu autocarul pina la Bucuresti .

      relax mai baieti calificarea e pierduta inca inainte sa inceapa meciul si sa intre curcile pe teren impreuna cu barbugiu sef .
  • +14 (14 voturi)    
    Singura modificare importanta (Luni, 18 noiembrie 2013, 11:10)

    benicio [anonim]

    Probabil ca singura modificare care conteaza la nationala ar fi schimbarea antrenorului. De cativa ani ne tot scarpinam dupa ureche.
    • +7 (7 voturi)    
      nu e asa simplu... (Luni, 18 noiembrie 2013, 11:34)

      MagnusLucian1320675938794 [anonim] i-a raspuns lui benicio

      Ne-au trebuit 2 decenii sa-l debarcam pe Mitica. USL-ul ne-a binecuvantat cu noi termene de judecata, cat sa iasa toti greii din mizeria de forbal romanesc. Nu de alta, dar se judeca si ei de multi ani, si e jenant... mai bine e sa-i disculpam. :))
  • +7 (7 voturi)    
    Trebuie schimbat tot! (Luni, 18 noiembrie 2013, 11:26)

    Electorul [utilizator]

    Jucatorii, antrenorul, federatia, etc.
    • +2 (4 voturi)    
      Si jucatorii (Luni, 18 noiembrie 2013, 12:33)

      M. G. [utilizator] i-a raspuns lui Electorul

      Sa schimbam si juactorii, ca ei joaca, nu antrenorul. Si daca i-ar antrena Mourinho, tot prost ar juca.
      • +6 (6 voturi)    
        mou (Luni, 18 noiembrie 2013, 13:10)

        erde [anonim] i-a raspuns lui M. G.

        prietene, daca ne-ar fi antrenat mourinho nu s-ar fi pus problema calificarii, eram de mult calificati; ala nu lasa nimic la voia zarurilor
  • +7 (7 voturi)    
    Pitiiiii (Luni, 18 noiembrie 2013, 11:28)

    Martinezu [utilizator]

    Schimba naiba tactica , acum in ceasul 12.
    Ce mai e de pierdut?????
    Joaca OFENSIV .
    Si asa calificarea e pierduta, macar ai jucat si tu ofensiv o data in viata ta de antrenor.
    Tactica ta de joc la portar este falimentara.
    Chiar nimeni nu vede asta sa ii spuna si barbugiului??
    El tot asteapta miracole?
    • +4 (4 voturi)    
      bulanul lui 6/6 , pisica neagra, (Luni, 18 noiembrie 2013, 13:42)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      strigoi, moroi, zbarca baba pe lopata cam astea sunt tacticile piturcului. Olteanul are cheltuieli mari, are pensie alimentara de platit,Vica, comisioane celor ce i-au sustinut contractul fabulos,deci..... trebuie sa antreneze nationala !
  • +9 (9 voturi)    
    si eu m-am saturat de el (Luni, 18 noiembrie 2013, 11:34)

    H0mbre [utilizator]

    Are mentalitate de zaruri: daca la nu ti-a iesit 6-6, mai incerci pana iese. Insa la fotbal nu merge asa, poti incerca cu aceiasi fotbalisti fara valoare chiar si 100 de ani. Desigur ca ar fi si altii mai buni, dar nu sunt bagati in echipa. Sau intra doar in ultimele 10 minute.

    Avem echipa nationala, dar nu e reprezentativa.
    Si ne trebuie un selectioner nou. Preferabil strain, ca sa fie fara conexiuni cu diverse interese.
    • 0 (0 voturi)    
      Gresit (Luni, 18 noiembrie 2013, 16:45)

      caprairinucai [utilizator] i-a raspuns lui H0mbre

      Nici macar echipa nu avem.Avem 11 jucatori de fotbal care alearga pe teren.ATAT
  • +6 (6 voturi)    
    Pentru retur... (Luni, 18 noiembrie 2013, 12:06)

    Dan [anonim]

    ...Romania ar putea arata demisia lui Piturca.
    In acest mod, echipa de fotbal va avea sanse reale la o calificare viitoare.
    Dar de, nenea sandu si mitica, i-au facut un contract lu piti barbugiul pana haaat 2016.
    stam bine.
    e bine lu nea piti, ca altfel i-ar fi fost rau.
  • +7 (7 voturi)    
    sa ne pregatim din timp! (Luni, 18 noiembrie 2013, 12:24)

    taranistu [utilizator]

    Eu sper sa ne calificam. Dar, daca nu ne calificam si submediocrul nu isi da demisia de onoare nici dupa meciul de la Bucuresti si incepe sa ne zica iar povesti cum ca altele erau obiectivele, cati dintre voi iesim in strada pana isi da demisia, el sau seful FRF?
    • +4 (4 voturi)    
      sau nu pt ca .. (Luni, 18 noiembrie 2013, 13:17)

      mnicku [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      La poarta raiului un mare boxer da sa intre, Sf.Petru respectos il indruma spre iad spunindu-i:
      - Ma tu ai batut toata viata pe toata lumea ti-ai atras mandrie, orgoliu, uite nu pot sa te las sa intri in rai, tot vorbind ei la un moment dat trece pe langa ei o ceata de baieti veseli imbracati in culorile albastru, galben, rosu, fara sa intrebe pe nimeni intra in rai, minunat boxerul spune:
      - Nu se poate pe astia nici nu i-ai intrebat nimic uite au intrat chiar pe langa tine:
      - Ma baiete, tu stii cine sunt astia?
      - Nu, cine sunt?
      - Asta e echipa de fotbal a Romaniei, astia nu au batut niciodata pe nimeni...
  • -2 (2 voturi)    
    Cateva Probleme in alegerea jucatorilor (Luni, 18 noiembrie 2013, 13:23)

    alex1234 [utilizator]

    1.
    Piturca ar trebui sa vada ca Rat nu mai e cea fost
    Lent, depasit la majoritatea fazelor, prost pozitionat intre mijloc si aparare

    Cu toate gafele facute anterior de Latovlevici cred ca Latovevlici ar trebui introdus pe acest post, instruit sa fie disciplinat si sa nu greseasca si/sau sa faulteze in acea zona. E dinamic si va ajuta mult mai mult atacul.

    2. O alta problema mare este cea a lui Goian
    Lent in mijlocul aparararii a fost si el de multe ori de pasit. Inlocuirea sa cu altcineva e insa mult mai dificila.

    3. O aparare Latovlevici Gardos Chiriches Matzel ar fi totusi cea mai buna

    4. Cocis nu e persoana de constructie care sa aduca claritate in atac....si nici Hoban nu e o solutie....
    La inchidere ar trebui jucat cu Chiriches in lipsa de altceva, Pe benzi trebui incercat cu Adi Popa
    dar pentru ca acesta nu face bine faza de aparare pus Nicolita mijlocaj central la inchidere spre banda lui Popa

    Torje nu trebuie folosit decat in ultimele 20-30 de minute pentru ca nu tine fizic

    Banda lui Tanase este cea mai dificil de acoperit
    tinand cont ca Tanase a jucat foarte prost

    Dar Stancu nu acopera bine benzile desi e favoritul lui Piturca caz in caz as incepe tot cu Tanase

    -------------------------------------------------------
    Latovlevici Gardos <Goian> Matzel
    Chiriches Nicolita
    Tanase Maxim Adi Popa
    Marica
    -------------------------------------------------------

    Marica nu tine fizic mai mult de 40 de minute

    Schimbari:
    Stancu la Maxim daca acesta joaca prost
    Torje la Tanase sau la Adi Popa
    Keseru la Marica sau
    Keseru si Marica daca nu marcam

    Trioul
    Tanase, Chiriches, Latovlevic vor bloca complet
    banda. In plus Chiriches poate urca mai mult pe aceasta banda caz in care Nicolita ii va lua locul si Adi Popa va strange spre mijloc

    La fel trioul Matzel Nicolita AdiPopa va bloca complet cealalta banda cu o forta deosebita si in atac
  • +6 (6 voturi)    
    in meciul cu Grecia, psd va fi facut "mart(i)" ! (Luni, 18 noiembrie 2013, 13:31)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Romania tricolora si-a (re)pus stampila rosie si echipa va fi expresia mediocritatii conducatorilor din fotbal si a celor politici ! Nu razbeste Hagi, Lucescu, Petrescu, Ducadam la conducerea forurilor fotbalistice romanesti si razbeste iorgulescu !!!!!!Si asta e promovata ca o mare victorie, ca l-au inlocuit de dracu cu aghiuta ! ponta a vrut sa se stie ca lui ii apartine aceasta "victorie"asupra lui dragomir .......
  • +3 (3 voturi)    
    wow... (Luni, 18 noiembrie 2013, 14:18)

    liviu_ [utilizator]

    multe schimbari... da de cocis si stanciu tot nu scapam....
    ce sa zic... cu ceva noroc poate obtinem un egal
  • +2 (2 voturi)    
    PITURCA (Luni, 18 noiembrie 2013, 16:09)

    chris [anonim]

    Este cel mai mare smecheras din Oltenia acest zis antrnor Piturca De fiecare data dupa batai crunte incasate de nationala Romaniei barbugiul vine si declara senin ca baietii si-au revenit vezi doamne dupa infringere adica sa vezi ce-i rupem la Bucuresti.Cu cine?cu niste asa zise vedete fara pic de patriotism in ei fara pic de ambitie ppentru tara lor cu un golan inert care il baga pe Maxim in minutul 88 ?rusine sa va fie pe tonele de bani pecare ii luati va bateti joc fata decei care muncesc pe 8 sau 9 milione pe luna si vin sa va vada pe voi vedete ignorante si pline de bani